Reklama

Reklama

The Killers: Atak na Donalda Trumpa w nowym teledysku "The Land of Fire"

Jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów na świecie - The Killers - zaprezentował wideo do najnowszej piosenki "Land Of The Free". Klip, który ma antytrumpowski wydźwięk, przedstawia sytuację na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Jak powiedział lider Brandon Flowers, to odpowiedź na polityczne wydarzenia na świecie.

"Land Of The Free" jest najnowszym, zaangażowanym politycznie utworem The Killers. Muzycy poruszają w nim ciężkie, ale jakże aktualne w Stanach Zjednoczonych tematy - przede wszystkim sytuację na granicy z Meksykiem. Artyści wypowiedzieli się o murze, który chce tam postawić prezydent Donald Trump, jak i o masowych aresztowaniach na granicy. W piosence pojawiają się też wątki dostępności broni i zagrożeń, które to niesie.

Sprawdź tekst utworu "Land Of The Free" w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

Klip wyreżyserował Spike Lee – jeden z najwybitniejszych twórców kina afroamerykańskiego. W 2015 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości, dwukrotnie był też do niej nominowany. Jest twórcą kina zaangażowanego, w swojej twórczości stawia pytania o tożsamość kulturową czarnej amerykańskiej społeczności. Naczelnym tematem jego filmów jest dyskryminacja rasowa.

Sprawdź tekst utworu "Human" w serwisie Teksciory.pl!

Grupa The Killers przy okazji nowej piosenki zapowiada powrót do studia i pracę nad kolejnym albumem. Nie wiadomo, czy "Land Of The Free" jest jego częścią, czy odrębnym komentarzem na temat sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Ostatnim dotychczasowym albumem formacji jest wydany w 2017 roku krążek “Wonderful Wonderful”.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: The Killers

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje