Reklama

Reklama

Też możesz zostać nowym Tarzan Boyem

1 lipca w łódzkiej dyskotece Bajka Disco Club odbędzie się otwarty casting na wokalistę discopolowego zespołu Tarzan Boy.

1 lipca w łódzkiej dyskotece Bajka Disco Club odbędzie się otwarty casting na wokalistę discopolowego zespołu Tarzan Boy.
Krzysztof Rutkowski był wokalistą i liderem grupy Tarzan Boy /Oficjalna strona zespołu

Przypomnijmy, że 23 lutego w wieku 56 lat zmarł wokalista grupy Tarzan Boy - Krzysztof Rutkowski. W grudniu 2016 roku podano do wiadomości publicznej, że twórca hitów disco polo "Tarzan Boy", "Kaligula" i "Promienie" walczy z rakiem - śluzakiem otrzewnej. Nowotwór został wykryty podczas operacji przepukliny.

Grupa, której liderem był Rutkowski, odniosła ogromny sukces w latach 90. Debiutancka płyta zespołu - "Kaligula" - pokryła się złotem. Drugi album formacji "Moje sny" ukazał się rok później i także cieszył się sporą popularnością.

Reklama

Sprawdź tekst piosenki "Tarzan Boy" w serwisie Teksciory.pl!

Po odniesionym sukcesie Tarzan Boy zniknął ze sceny. Do reaktywacji, już jako jednoosobowego projektu, doszło w 2008 roku. Wtedy to Rutkowski wrócił do koncertowania i nagrywania nowych utworów.

Muzyk, mimo ogromnej popularności w latach 90., nie dorobił się majątku. Wokalista twierdził, że został oszukany przez firmę fonograficzną i nie otrzymał pieniędzy za sprzedaż swoich płyt i kaset.

"Jestem jedynym wykonawcą disco polo, który nie zarobił pieniędzy. Majątku się nie dorobiłem, nie mam własnego domu. Zostałem z ręką w nocniku" - powiedział Krzysztof Rutkowski w programie "Dezerterzy" Łukasza Orbitowskiego w TVP Kultura.

Wokalista disco polo imał się również innych zawodów. Był m.in. kierowcą ciężarówki oraz pracownikiem łódzkiego MPK.

Sprawdź tekst piosenki "Kaligula" w serwisie Teksciory.pl!

Rutkowskiemu w trudnych chwilach pomagali przyjaciele i inni muzycy disco polo. Zorganizowano m.in. specjalne koncerty, na których zbierano pieniądze na terapię Rutkowskiego. Te odbyły się 7 i 27 stycznia. Na drugim pojawił się sam wokalista, który podziękował za wsparcie oraz zaśpiewał swoje przeboje.

Pod koniec stycznia tego roku wokalista przeszedł pierwszą chemię. "Masakrycznie się czuję. Rozlatuje się, nie jem, nie piję. Koszmar życia" - mówił serwisowi Fakt24 popularny Tarzan Boy.

W pomoc choremu zaangażowała się łódzka dyskoteka Bajka Disco Club, gdzie odbyła się impreza charytatywna w celu zgromadzenia środków na leczenie. To właśnie tam odbędzie się casting na nowego wokalistę grupy Tarzan Boy.

"Do spróbowania swych sił zaproszone są wszystkie osoby wierzące w swój talent muzyczny" - czytamy w ogłoszeniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL