Reklama

Tak wygląda grób Violetty Villas. Czerwone serce od fanów w rocznicę urodzin

Grupa fanów i bliskich przyjaciół Violetty Villas złożyła specjalny wieniec na grobie piosenkarki w 83. rocznicę jej urodzin.

Grupa fanów i bliskich przyjaciół Violetty Villas złożyła specjalny wieniec na grobie piosenkarki w 83. rocznicę jej urodzin.
Violetta Villas zmarła w 2011 r. /Niemiec /AKPA

Czesława Cieślak, bo tak naprawdę nazywała się Violetta Villas, przyszła na świat 10 czerwca 1938 roku.

83 lata później na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie zebrała się grupa najwierniejszych fanów, by uczcić rocznicę urodzin.

Oprócz zniczy przynieśli wieniec w kształcie serca, na którym widnieją inicjały "V.V.". Przy grobie piosenkarki pojawili się m.in. aktor Jacek MurenoMałgorzata Nowotnik - prezes Fundacji "Kochaj Życie".

"Ten wieniec jest od wszystkich fanów od wszystkich wielbicieli pani z całego świata od Chicago po Tokio. Od Sztokholmu po Rzym... Od całej Polski, od wszystkich ważnych miejsc dla pani, a przede wszystkim od bijących serc ludzi, którzy kochają panią za ten głos o sile wodospadu Niagara, za te emocje, które dawała nam pani ze sceny - za uczucia, za ciepło bijące od pani, za miłość do ludzi i do stworzeń. Posyłamy pani naszą wdzięczność, miłość i naszą wieczną pamięć. Pani jest z nami i będzie z nami na zawsze" - powiedział nad grobem Jacek Mureno.

Reklama

Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 roku w swoim domu w Lewinie Kłodzkim.

Prokuraturze i biegłym nie udało się ustalić jednoznacznej przyczyny zgonu 73-letniej gwiazdy. Przyczyną śmierci artystki mogło być zapalenie płuc lub zator płucny w związku z komplikacjami po złamaniu nogi.

Sekcja zwłok wykazała, że śmierć Violetty Villas poprzedziła co najmniej kilkunastogodzinna agonia. Była odwodniona, cierpiała na uogólnioną miażdżycę, marskość wątroby z niewielką żółtaczką i powiększoną śledzionę, na płacie potylicznym prawej półkuli mózgu miała dużą jamę udarową.

Opiekująca się gwiazdą Elżbieta B. w 2019 r. została skazana na 1,5 roku więzienia za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad Violettą Villas.


INTERIA.PL/Fakt
Dowiedz się więcej na temat: Violetta Villas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy