Reklama

Reklama

Tadek o Popku: Ma "kibel" w głowie

W rozmowie z Radiem Maryja raper Tadek ostro skomentował działalność jego była kolegi, Popka.

Tadek zdecydował się na ostre słowa pod adresem Popka

Przypomnijmy, że Popek dołączył do Firmy w 2001 roku. Założycielami zespołu byli Tadek oraz Kali. Oprócz Popka do składu w tamtym czasie weszli również Pomidor oraz Roman Bosski.

Po latach działalności w grupie zaczęło dochodzić do tarć. Z formacji odeszli m.in. Kali i Pomidor. Po wydaniu płyty "Nasza broń to nasza pasja" (2011) Popek, Bosski i Tadek mocniej skupili się na solowych karierach.

Zespół nigdy oficjalnie nie poinformował o swoim końcu, jednak na reaktywacje działalności nie ma już raczej szans. O wypaleniu się formuły Firmy w 2016 roku RMF Maxxx mówił Popek. Tak samo szansy na jakąkolwiek reaktywację nie widzi Kali.

Reklama

W rozmowie z Radiem Maryja Tadek także przyznał, że nie widzi opcji, aby skład wrócił.

"Mamy ze sobą niewiele wspólnego, choć nigdy nie zamykałem do końca tej drogi. Myślałem, że możemy zamknąć rozdział pt. 'Firma' jakąś dojrzałą płytą o wartościach takich, jak choćby ojcostwo - on też jest przecież ojcem. Dowiedziałem się jednak z jednego wywiadu, że 'Firmy' już nie będzie. To też jest pewnego rodzaju narcyzm, do czego zresztą sam się przyznał. Mówi otwarcie, że jest zakochany sam w sobie" - opowiadał Tadek.

Przy okazji raper nie szczędził byłemu koledze mocnych słów.

"Jakby rozgrzebać kawałki Popka, to na pewno znaleźlibyśmy coś wartościowego. Myślę, że 'kibel', który ma w głowie z racji - nazwijmy rzeczy po imieniu - chlania i ćpania, że zawsze był ciężki do kontrolowania i chęć zarobienia pieniędzy sprawiają, że robi takie coś. Z drugiej strony, jeszcze kiedy byliśmy oficjalnie kolegami z jednego zespołu to zazwyczaj byłem takim jego adwokatem" - opowiadał Tadek.

Dodatkowo raper porwał się na analizę młodości Popka i tam właśnie widział przyczynę jego obecnego zachowania.

"Jest produktem III RP. Legnica, mała Moskwa, jego rodzinne miasto. Ojciec, który brał go na roboty jako dzieciaka w podstawówce, poprawczak, w którym wychowawca zamiast uczyć czytać i pisać, bił ich codziennie i zmuszał do budowy własnego domu. Kto wie, na kogo my byśmy wyrośli, gdybyśmy musieli takie coś przeżywać" - mówił Tadek.

Tadek na koncie ma trzy albumy studyjne - "Niewygodna prawda", "Niewygodna prawda II. Burza 2014" i "Ostatni rozkaz" z 2016 roku.

Popek natomiast oprócz solowych płyt (w tych dwóch części "Monstera") na swoim koncie ma m.in. albumy z Matheo ("Król Albanii") oraz Sobotą i Matheo ("Trzech Króli") i B.A.D.-em ("B.A.D. Pop"). Ponadto wraz z Borixonem i Rozbójnikiem Alibabą nagrał pod szyldem Gang Albanii dwie płyty - "Królowie życia"  (diament) i "Ciężki gnój" (podwójna platyna).

Sprawdź tekst utworu "Albański raj" w serwisie Teksciory.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tadek | Popek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje