Reklama

Sylwester Polsatu 2019/2020: Znamy pierwsze gwiazdy imprezy

Pojawiają się pierwsze szczegóły Sylwestrowej Mocy Przebojów, czyli pożegnania roku z Polsatem. Na razie trwają jeszcze rozmowy w sprawie lokalizacji imprezy, która na przełomie 2018 i 2019 r. odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Pojawiają się pierwsze szczegóły Sylwestrowej Mocy Przebojów, czyli pożegnania roku z Polsatem. Na razie trwają jeszcze rozmowy w sprawie lokalizacji imprezy, która na przełomie 2018 i 2019 r. odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
La Bouche będzie jedną z gwiazd sylwestra Polsatu /Marcin Bruniecki /Reporter

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, Sławomir i Kajra, Michał Szpak, Michał Wiśniewski, Grzegorz Hyży, Ewa Farna, Ewelina Lisowska, Feel, Enej, Mateusz Ziółko, Piersi, Cleo, Ola Szwed i Łobuzy. Zagraniczną gwiazdą była Liz Mitchell, która przypomniała największe przeboje grupy Boney M.

W ubiegłych latach Sylwestrowa Moc Przebojów organizowana była na placu przed Spodkiem w Katowicach. Przenosiny do Chorzowa związane były z organizacją Szczytu Klimatycznego COP24.

Reklama

Na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat tego, gdzie odbędzie się tegoroczna impreza. Trwają rozmowy zarówno z władzami Katowic, jak i Stadionem Śląskim.

Poznaliśmy za to pierwszych wykonawców sylwestrowej zabawy Polsatu, którzy zostali ujawnieni w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Mowa o tanecznym zespole La Bouche i polskim duecie Long & Junior.

Grupę La Bouche założyli we Frankfurcie w 1994 r. producenci Frank Farian (stał za sukcesami Boney M, Mili Vanilli i No Mercy), Ulli BrennerAmir Saraf.

Do współpracy wybrali pochodzących z USA wokalistkę Melanie Thornton i rapera Lane'a McCraya.

Wkrótce zespół podbił europejskie dyskoteki swoimi przebojami. Debiutancka płyta formacji "Sweet Dreams" ukazała się w 1995 roku i zawierała takie numeru jak "Be My Lover", "I Love to Love" i "Sweet Dreams (Ola ola e)".

Sprawdź tekst "Be My Lover" w serwisie Teksciory.pl!

Zespół osiągnął błyskawiczny sukces, a debiutancki krążek pokrył się złotem m.in. w Niemczech, Szwajcarii i Francji.

Thornton nagrała jeszcze jeden album z La Bouche. Trzy lata później światło dzienne ujrzała płyta "S.O.S.", która jednak nie mogła mierzyć się z popularnością debiutanckiego wydawnictwa.

W 2000 r. drogi członków wokalistki i zespołu rozeszły się. Amerykanka zapragnęła robić karierę solową, a w La Bouche zastąpiła ją Natascha Wright. Thornton zginęła w listopadzie 2001 r. w katastrofie samolotu w pobliżu Zurychu.

Kolejną wokalistką La Bouche była mająca nigeryjsko-szwedzkie korzenie Kayo Shekoni. Od 2015 r. za mikrofonem stoi pochodząca z Węgier Sophie Cairo.

Z kolei Long & Junior to jeden z przedstawicieli rodzimej sceny tanecznej. Do największych przebojów duetu należą utwory "Kolorowa sukienka" (ponad 79 mln odsłon), "Tańcz, tańcz, tańcz" (69 mln), "Bądź moją królową" (45 mln) czy najnowsza "Osiemnastka".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polsat | La Bouche | Long & Junior | Sylwestrowa Moc Przebojów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy