Reklama

Reklama

Sylwester 2016: Jak gwiazdy żegnają rok?

Spore zmiany na sylwestrowej mapie - dwie z trzech największych telewizji zmieniły miasto, w którym z udziałem gwiazd żegnają rok. Co się jeszcze zmieniło? Zapraszamy na nasz przegląd plenerowych imprez sylwestrowych!

Spore zmiany na sylwestrowej mapie - dwie z trzech największych telewizji zmieniły miasto, w którym z udziałem gwiazd żegnają rok. Co się jeszcze zmieniło? Zapraszamy na nasz przegląd plenerowych imprez sylwestrowych!
Michał Szpak i Doda wystąpią podczas Sylwestra z Dwójką w Zakopanem /AKPA

Jak co roku przygotowujemy krótki przewodnik dla tych, którzy planują ostatni dzień roku spędzić na plenerowych zabawach lub po prostu oglądając je w telewizji. Zestaw wykonawców to swoista "jazda obowiązkowa" z czołówką polskiej sceny, która - częściej lub rzadziej - od czasu do czasu zmienia stacje. Kogo w tym roku zabraknie? M.in. Justyny Steczkowskiej, ciężarnej Natalii Kukulskiej, Macieja Maleńczuka, Sarsy, Honoraty Skarbek, a także kilku wykonawców, którzy chyba już na dobre pożegnali się tego typu imprezami (Krzysztof Krawczyk, Tatiana Okupnik, Natasza Urbańska).

Reklama

Sylwester z Dwójką - Zakopane (TVP2)

Impreza TVP2 po raz pierwszy pojawi się w zimowej stolicy Tatr. Początkowo pojawiły się doniesienia, że z Wrocławia Sylwester z Dwójką przeniesie się do Torunia, ale ostatecznie postawiono na Zakopane.

Na Dolnej Równi Krupowej wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Doda, Michał Szpak, Margaret, Zenon Martyniuk, Patrycja Markowska, Halina Frąckowiak, Anita Lipnicka, Afromental, Cugowscy, De Mono, Formacja Nieżywych Schabuff, Pectus, Papa D, Szymon Chodyniecki, pochodzący z Zakopanego Zakopower, finaliści "The Voice of Poland": Mateusz GrędzińskiWeronika Curyło oraz zagraniczni goście: znana z piłkarskiego przeboju Oceana, Boney M., LoonaDr. Alban.

Nie zabraknie nietypowych duetów: w przeboju discopolowej grupy Akcent "Przez twe oczy zielone" wystąpią wokalista tej formacji Zenon Martyniuk oraz Maryla Rodowicz.

Koncert poprowadzą dwie pary: Marcelina Zawadzka i Tomasz Kammel (cepry) oraz Halina Mlynkova i Stanisław Karpiel-Bułecka (górale). W rolach specjalnych pojawią się także artyści regionalni, czyli Hanka Rybka i Krzysztof Trebunia-Tutka.

W rolę wodzireja i nauczyciela tańca wcieli się Stefano Terrazino, a za o oprawę choreograficzną przedsięwzięcia zadba Agustin Egurrola. W programie nie zabraknie samby, jive'a, walca, rock'n'rolla, a nawet... tańca góralskiego. Akcenty podhalańskie znajdą się również w: scenografii, oprawie graficznej, kostiumach i warstwie muzycznej.

"Czasem najgenialniejsze pomysły są na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba się po nie schylić - mówił podczas konferencji prezes TVP Jacek Kurski. - Kiedy jeszcze byłem prostym widzem telewizji, nie mogłem pojąć, dlaczego nikt nie wpadł na ten pomysł. Robiło się sylwestry w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, różnych miejscach, ale przecież nikt specjalnie nie przyjeżdża tam na sylwestra. Natomiast do Zakopanego przyjeżdża absolutnie cała Polska. (...) I telewizja publiczna będzie tam obecna" - tłumaczył decyzję o organizacji sylwestra w Zakopanem.

Sylwestrowa Moc Przebojów - Katowice (Polsat)

Impreza Polsatu w tym roku odbędzie się po raz 10. Okrągły jubileusz stacja będzie świętować tak jak w ubiegłym roku w Katowicach, na placu Honorowym przed Spodkiem.

Sylwestrowa Moc Przebojów tym razem zaprosi uczestników w lata 80. Przypomniane zostanę największe hity dekady "w której Polacy namiętnie oglądali filmy video, młodzież grała w pierwsze gry na Atari, a dzieci biły rekordy w układaniu kostki Rubika".

Na scenie wystąpią m.in. Beata Kozidrak i Bajm, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Bednarek, Enej, Piersi, Golec uOrkiestra, Zbigniew Wodecki, IRA, Grzegorz Hyży, Michał Wiśniewski, Boys, Blue Cafe, Feel oraz jurorzy nowego "Idola": Ewa Farna i Wojtek Łuszczykiewicz ze swoim zespołem Video. Największe przeboje Modern Talking przypomni wokalista tej niemieckiej grupy - Thomas Anders.

Jako prowadzący pojawią się Natalia Szroeder, Agnieszka Hyży, Aleksandra Szwed, Agnieszka Kaczorowska, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Maciej Rock, Kamil Baleja i Robert Karpowicz (RMF FM) oraz Kabaret Młodych Panów.

Hello 2017 - Warszawa (TVN)

Swoją imprezę TVN do stolicy przeniósł z Krakowa. Stacja podpisała umowę na współorganizowanie sylwestra w Warszawie na najbliższe cztery lata. Scena po latach powraca na plac Defilad.

Podczas powitania 2017 r. wystąpią m.in. Agnieszka Chylińska, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Lady Pank, Kombii, LemON, Cleo, Andrzej Piaseczny, Ania Wyszkoni, Rafał BrzozowskiNatalia Nykiel.

Prowadzącymi imprezę "Hello 2017" będą Marcin Prokop, Oliwier Janiak, Filip Chajzer, Magda MołekPatrycja Kazadi.

"Warszawiacy będą bawić się przy muzyce największych gwiazd polskiej i światowej sceny muzycznej, a współpraca z TVN nam to z pewnością zagwarantuje" - zapowiadał Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.

Mniejsze imprezy odbędą się także w innych miastach. Kto się na nich pojawi? Dawid Podsiadło, Fisz Emade Tworzywo Sztuczne (Skwer Kościuszki w Gdyni), Big Cyc (Targ Węglowy w Gdańsku), Kasia Kowalska, Dawid Kwiatkowski, uczestnicy "The Voice of Poland": Arkadiusz Kłusowski, Katarzyna Dereń, Ernest Staniaszek i William Prestigiacomo (Rynek Staromiejski w Toruniu), VOX, Edward Hulewicz, orkiestra Zbigniewa Górnego, The Dumplings, Rosalie. i Klaves (Sylwester Retro / Futuro na placu Wolności w Poznaniu), Xxanaxx, Charlie (Rynek Główny w Krakowie), Majka Jeżowska, Krzysztof Kiljański, Szymon Wydra & Carpe Diem, Magda Steczkowska i Krzysztof Respondek (Rynek w Rzeszowie), Mrozu, C-Bool, Kasia Popowska (Jasne Błonia w Szczecinie), Wilki (Rynek w Kielcach), Stachursky, Ewa Szlachcic (plac przy Ratuszu w Białymstoku), Kayah (Opole) oraz Frühstück, Miloopa, Teatr Muzyczny Capitol i L.U.C z orkiestrą Rebel Babel, Blade Loki, Mikromusic, Alicja Janosz i Goście, Mesajah oraz Girls on Fire (Rynek we Wrocławiu).

A Wy jak będziecie świętować sylwestra? Plenerowo, w klubie, na domówce czy przed telewizorem? Czekamy na Wasze komentarze!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL