Reklama

Strigoi: Nowy zespół gitarzysty Paradise Lost

Strigoi to nowa grupa powołana do życia przez Grega Mackintosha, gitarzystę Paradise Lost.

Strigoi to nowy zespół gitarzysty Paradise Lost

Po rozwiązaniu pobocznego projektu Vallenfyre w 2018 roku, Greg Mackintosh założył nową formację, w której towarzyszy mu Chris Casket, były basista Extreme Noise Terror. W roli muzyka sesyjnego odnajdujemy tu także Waltteri Väyrynena, fińskiego perkusistę Paradise Lost.

Reklama

Zespół ma już za sobą nagrania debiutanckiej płyty, która powstała w należącym do Mackintosha studiu Black Planet. Na "Abandon All Faith", tak bowiem brzmi jej tytuł, Greg ma czerpać ze swojego zamiłowania do oldskulowego death metalu, grindcore'u i punka.

"W Vallenfyre poszliśmy drogą, która robiła się coraz bardziej chropowata. Uznając, że dalej z tym nie zajdziemy, musiałem dołożyć o tego trochę nowych elementów. W Strigoi jest nastrój grozy, a nawet subtelne pierwiastki industrialu i black metalu. Celem była pewna zmiana. Z tego, co robiłem w Vallenfyre, byłem całkowicie zadowolony, ale skoro Strigoi to samodzielny twór, zależało mi na tym, żeby spróbować nowych rozwiązań, by w ten sposób wyróżnić się od reszty" - tłumaczy Greg Mackintosh, który w Strigoi, podobnie jak w Vallenfyre, stoi także przy mikrofonie.

Grupa podpisała już kontrakt z niemiecką Nuclear Blast Records. Premierę "Abandon All Faith" zaplanowano na 22 listopada.

Wyjaśnijmy, że nazwa Strigoi pochodzi od udręczonej duszy z rzymskiej mitologii, którą w mitologii słowiańskiej określa się mianem strzygi - żywiącego się krwią, kobiecego demona o ptasich szponach. 

Pierwszy singel Strigoi mamy poznać już wkrótce.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Strigoi | Vallenfyre | Paradise Lost

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje