Reklama

Sopocki koncert uczestników "Idola"

W piątek, 30 sierpnia o godzinie 20.00, w najbardziej prestiżowym muzycznie miejscu w naszym kraju - "Operze Leśnej" w Sopocie, po raz pierwszy wspólnie, na żywo, wystąpią finaliści pierwszej edycji programu "Idol". Na scenie pojawi się w sumie 11 uczestników show. Do finałowej dziesiątki dołączy jeszcze Ola Łysiak.

Ala Janosz - niezłomna zdobywczyni pierwszych miejsc festiwalowych i laureatka "Idola", Ewelina Flinta - występująca przed kilkusettysięcznym tłumem na festiwalu "Woodstock" i Szymon Wydra, od lat będący liderem rockowej formacji, zgodnie twierdzą: "Co innego występować przed nawet najsurowszym jury, które się już jednak zna, co innego przed kameralnie zgromadzoną publicznością w studio telewizyjnym, a co innego przed najbardziej wymagającą publiką w najbardziej prestiżowym muzycznie miejscu w Polsce".

Reklama

Prawie wszyscy odczuwają lekką tremę, choć Tomek Makowiecki urodzony i mieszkający na stałe w Trójmieście śmiejąc się uspokaja: "To rzeczywiście wymagająca publiczność ale za to najlepsza na świecie!". Sopockim bywalcom "Opery Leśnej" przyjdzie już w najbliższy piątek zweryfikować opinie najsłynniejszego, bo chyba najbardziej kontrowersyjnego, jury programu "Idol".

Paweł Nowak, najmłodszy z finalistów, podekscytowanym głosem mówi: "Adrenalina sięgnie zenitu, nie mam wątpliwości, myślę że przyjedzie sporo młodych osób spoza Trójmiasta - paczka moich znajomych też się wybiera, tym bardziej, że bilety kosztują tylko 25 złotych. Będzie fajnie".

Kuba Rutnicki, najbardziej medialnie uzdolnione "zwierzę estradowe" (dał się poznać jako prowadzący wraz z Maćkiem Rockiem program "Idol extra" w TV4) liczy na zabawową atmosferę: "Przecież to ostatni weekend wakacji, w dodatku piątek, więc nic nie koliduje z sobotnimi imprezami. Jestem pewien, że my będziemy się bawić wspaniale na scenie, a jeśli wykonawcy sprawia radość to co robi, widowni jego entuzjazm się udziela".

Mike Zawitkowski cieszy się najbardziej z tego, że sami mogli sobie dobrać repertuar: "Oczywiście zaśpiewamy wszystkie utwory z naszego debiutanckiego, wspólnego albumu Top 10 ale będą też niespodzianki". Szymon Wydra już nie może się doczekać piątku, wystąpi bowiem z własnym zespołem Carpe Diem.

Oprawą muzyczną za poleceniem Adama Sztaby (niestety zajętego w tym terminie) zajął się Robert Amirian (współpracujący z m.in.: Anitą Lipnicką, Kasią Kowalską i zespołem Collage).

Koncert zostanie zarejestrowany przez TV Polsat a następnie wyemitowany w dwóch odcinkach: 1 i 7 września po godz. 19.00.

W załączeniu lista utworów "Idoli":

1. Ala Janosz "Skłamałam" Edyty Bartosiewicz i "Don't Speak" No Doubt
2. Ewelina Flinta "Aquarius" z "Hair" i "You Oughta Know" Alanis Morissette
3. Małgosia Stępień "Star People" George'a Michaela i "Easy to Be Hard" z "Hair"
4. Ania Dąbrowska "Can't Run Away" Kelly Price i "A Long Walk" Jill Scott
5. Patrycja Wódz "Kung Fu Fighting" i "Andzia" Oddziału Zamkniętego
6. Szymon Wydra gra ze swoim zespołem "Kiedy wołam wiatr - wołam Ciebie" Bee Gees oraz utwór Carpe Diem "Koniec z tym"
7.Tomek Makowiecki "Son of the Blue Sky" Wilków i "Dla Ciebie" Myslovitz
8. Mike Zawitkowski "Hard to Handle" Black Crowes i "Drops of Jupiter" Train
9. Paweł Nowak "Imię deszczu" Mafii i "Długość dźwięku samotności" Myslovitz
10. Kuba Rutnicki "Wehikuł czasu" Dżemu
11. Ola Łysiak "Summertime"
12. Wszyscy: "Może się wydawać..." na finał.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: uczestnicy | na żywo | idole | Alicja Janosz | szymon | koncert

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje