Reklama

Reklama

Sia trafiła na odwyk po krytyce filmu "Music". "Miałam myśli samobójcze"

Sia, autorka wielu przebojów oraz reżyserka filmu "Music", przyznała, że po krytyce jej debiutanckiej produkcji, miała myśli samobójcze, wróciła do nałogu alkoholowego i z tego też powodu trafiła na odwyk.

Sia ujawniła, że po filmie "Music" miała ogromne problemy

Przypomnijmy, że film "Music" miał swoją premierę w lutym 2021 roku. Na produkcję, w tym głównie na Się spadła ogromna krytyka ze względu na obsadzenie w roli autystycznej dziewczynki, Maddie Ziegler. Mocno problematyczna okazała się też scena stosowania siły wobec autystycznej bohaterki.

Wokalistka już wtedy odniosła się do niepochlebnych opinii na temat filmu.

W serii wpisów opublikowanych na Twitterze Sia napisała, że uważnie śledzi wszystkie uwagi pod adresem swojego dzieła. Zapowiedziała również, że przed seansem wyświetlane będzie specjalne ostrzeżenie.

Reklama

"Obiecuję, że was słucham. Przed filmem 'Music' pojawi się takie ostrzeżenie: 'Film w żaden sposób nie usprawiedliwia ani nie zaleca stosowania siłowych metod unieruchamiania autystycznych osób. Istnieją autystyczni terapeuci zajęciowi, którzy specjalizują się w przetwarzaniu sensorycznym. Można się z nimi skontaktować w celu wytłumaczenia bezpiecznych sposobów zapewnienia proprioceptywnej informacji zwrotnej pomagającej w zabezpieczeniu przed załamaniem'" - pisała na Twitterze Sia.

Na koncie artystki znalazł się też krótki tweet o treści: "Przepraszam" oraz zapewnienie, że podobne sceny zostaną usunięte z późniejszych kopii filmu. "Planuje usunąć te sceny. Posłuchałam rad niewłaściwych osób i ja za nie odpowiadam. Mój research nie był wystarczający, zbyt powierzchowny" - pisała na Twitterze Sia.

Sia na odwyku. Przez krytykę wróciła do picia

Wokalistka w najnowszym artykule w "The New York Times" dotyczącym Kathy Griffin opowiedziała o tym, jak aktorka uratowała ją, gdy była na kolejnym życiowym zakręcie.

"Miałam myśli samobójcze, ponownie wróciłam do picia i trafiłam na odwyk... [Griffin] uratowała mi życie" - czytamy w artykule. Sama Sia nie skomentowała szerzej swojej wypowiedzi na temat powrotu do nałogu.

Sia i Kathy Griffin są dobrymi przyjaciółkami od dłuższego czasu. Gwiazdy zbliżyły się do siebie jeszcze mocniej, gdy na aktorkę i komiczkę spadła ogromna krytyka po tym, jak wrzuciła do sieci zdjęcie z odciętą i zakrwawioną głową kukły Donalda Trumpa. Wiele osób, również zaprzyjaźnionych z Griffin, uznało, że przekroczyła ona granice dobrego smaku. Po tym skandalu kariera aktorki mocno podupadła.

Sia o problemach z alkoholem

"To był jeden z najgorszych momentów w moim życiu. Wtedy myślałam, że nigdy nie uwolnię się od uzależnienia od alkoholu, xanaxu i oxycontinu" - wyznała Sia w rozmowie z Chrisem Connellym w 2005 roku.

W 2010 roku Sia rozpoczęła program 10 kroków walki z nałogiem. Udało się jej wyjść na prostą. Jeden z największych przebojów wokalistki - "Chandelier"- również porusza problem uzależnienia od alkoholu. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli potrzebujesz pomocy, porozmawiaj otwarcie o problemach z osobą, której ufasz, zadzwoń 116 123 (dorośli) lub 116 111 (dzieci) lub wejdź na stronę www.pokonackryzys.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL