Reklama

Sia komentuje aferę wokół jej filmu "Music". "To nepotyzm".

Sia zdecydowała się po raz kolejny skomentować sytuację związaną z castingiem do filmu "Music". Wokalistka wprost nazwała jedną ze swoich decyzji nepotyzmem.

Sia ponownie odpowiedziała na krytykę jej filmu

Przypomnijmy, że burza wokół filmu "Music" wybuchła krótko po premierze zwiastuna produkcji.

Reklama

"Wychodząca z nałogu kobieta dowiaduje się, że musi wziąć pod opiekę swoją przyrodnią siostrę cierpiącą na autyzm" - czytamy w opisie fabuły.

W rolę dziewczynki z zaburzeniem wcieli się Maddie Zegler, znana ze współpracy z Sią choćby przy teledyskach "Chandelier" (zobacz!) i "Elastic Heart" (sprawdź!).

Fani skrytykowali autorkę, że nie postarała się o znalezienie osoby ze autyzmem, dzięki czemu film byłby bardziej autentyczny. Skrytykowano ją również za współpracę z kontrowersyjną organizacją Autism Speaks, która według opinii wielu ekspertów źle reprezentuje osoby z autyzmem.

Piosenkarka utrzymywała, że próbowała pracować z dziewczyną ze spektrum autyzmu, jednak okazało się to dla niej "nieprzyjemne i stresujące". Dodała też, że film został oceniony jeszcze przed jego premierą (12 lutego).

W programie "The Sunday Project" Sia odniosła się jeszcze raz do wszystkich zarzutów. "Zrozumiałam, że nie był to ableizm. Bardziej można nazwać to nepotyzmem" - stwierdziła wprost tłumacząc decyzję o angażu Maddie Ziegler.

"Nie potrafię zrobić projektu bez jej udziału. Nie chcę tego. Nie umiem tworzyć sztuki bez jej wkładu" - wyjaśniała w telewizji. Sia określiła się też "bonusową mamą" dla Maddie oraz przyznała, że młoda aktorka już na planie wyraziła zaniepokojenie ze względu na jej udział w produkcji i bała się, że jej rola zostanie odebrana jako naśmiewania się z niepełnosprawnych.

"Zdałam sobie sprawę, że nie potrafię jej ochronić od tego, od czego obiecywałam. Wysłaliśmy ją do Child Mind Institute i oceniono jej występ na dokładny w stu procentach" - dodała.

W "Music" oprócz Maddie Ziegler zobaczymy również: Kate Hudson, Lesliego Odoma Jr. i Mary Kay Place.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sia Furler | Maddie Zeigler

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje