Shia LaBeouf: Jego freestyle nie był improwizowany?

Niedawno w sieci krążyło amatorskie wideo, w którym amerykański aktor Shia Labeouf spontanicznie rapuje. Filmik cieszył się dużym zainteresowaniem, ale jak się okazuje, tekst nie był improwizowany. Raperka Pri the Honeydark oskarża aktora o kradzież jej utworu.

Shia Labeouf oskarżony o kradzież tekstu

W filmiku opublikowanym na Youtube widać, jak Shia Labeouf w otoczeniu grupki osób wykonuje rapowy freestyle. W trzy dni po publikacji, pierwszą część materiału obejrzało ponad 130 tysięcy użytkowników.

Reklama

Pri the Honeydark uważa, że tekst, który śpiewa aktor pochodzi z utworu "Perfectionist", który nagrała ze swoim zespołem Anomolies w 1999 roku.

"Nie możesz zdzierać piosenek od mojego zespołu Anomolies i recytować ich we freestyle'u jako własne, przypisywać sobie zasługi za to, a później nie być wzywanym przez prawdziwych autorów" - napisała na swoim Instagramie Pri the Honeydark.

Na Twiterze raperka opublikowała również link do wideo z oryginalną piosenką:

Shia LaBeouf nie zabrał jeszcze głosu w kwestii skierowanych pod jego adresem oskarżeń. Nie jest to jednak pierwsza tego typu sytuacja, której aktor musi stawić czoła. W 2014 roku artysta Daniel Clowes zagroził mu postępowaniem prawnym, gdyż jak twierdził, aktor wykorzystał bez zgody jego komiks do swojego krótkometrażowego filmu "Howard Cantour.com".


Dowiedz się więcej na temat: Shia LaBeouf

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje