Reklama

Sara James w duecie ze Szczylem. Niespodziewane połączenie, którego potrzebowaliśmy

W sieci zadebiutowała piosenka Sary James "Dziś mnie mija cały świat". To pierwsza od dawna polskojęzyczna piosenka Sary, do której zaprosiła jednego z najgłośniejszych rapowych debiutantów ostatnich lat - Szczyla.

W sieci zadebiutowała piosenka Sary James "Dziś mnie mija cały świat". To pierwsza od dawna polskojęzyczna piosenka Sary, do której zaprosiła jednego z najgłośniejszych rapowych debiutantów ostatnich lat - Szczyla.
Sara James /Jacek Dominski/ /Reporter

Sara James (zobacz!) jest jedną z najpopularniejszych młodych artystek w Polsce. Po udziale w Eurowizji Junior 2021, a także zyskaniu dużego rozgłosu w amerykańskim "Mam talent" w ubiegłym roku, jej kariera nie stoi w miejscu. Co rusz wydaje nowe piosenki, a jej grono fanów tylko się powiększa.

Reklama

Młoda wokalistka postanowiła zrobić sobie krótką przerwę od anglojęzycznego repertuaru i podarować swoim fanom pierwszy od ponad roku autorski utwór po polsku. Piosenka "Dziś mnie mija cały świat" powstała we współpracy z raperem Szczylem. Połączenie tej dwójki może się wydać lekko zaskakujące, ale nie jest przypadkowe - obydwoje poznali się na tegorocznej Gali Fryderyków, gdzie Sara zdobyła statuetkę za Fonograficzny Debiut Roku, a Szczyl zaś został laureatem w kategorii Album Roku Hip-Hop.

Utwór "Dziś mnie mija cały świat" świetnie wpisuje się w listopadową, lekko zimną i pochmurną aurę ze swoim powolnym bitem i melancholijnym klimatem. Tekst utworu, autorstwa Sary i Szczyla, to osobiste przemyślenia o przytłaczającej rzeczywistości, presji oczekiwań i poczuciu powierzchownej oceny otoczenia. Produkcja jest efektem współpracy Sary z Johannesem Römer Larą Firulovic.

Posłuchaj piosenki i sprawdź tekst:

Sara James - gwiazda młodego pokolenia

Mimo młodego wieku, Sara ma na koncie wiele sukcesów, o których jej starsi w branży koledzy mogą tylko pomarzyć. W ostatnim czasie zgarnęła Fryderyka za Fonograficzny Debiut Roku i zadebiutowała na scenie Opery Leśnej w Sopocie podczas Polsat SuperHit Festival 2023.

Wcześniej wygrała program "The Voice Kids", a także zajęła drugie miejsce w Eurowizji Junior 2021. Występ w amerykańskiej edycji "Mam talent" z piosenką "Rocket Man" stał się viralem, który błyskawicznie obiegł sieć. Słynny juror tego show Simon Cowell postanowił wziąć Sarę pod swoje skrzydła. 

- To jest coś, czego ja sama w sobie też nie pojmuję trochę i często po prostu trzeba mnie uszczypnąć, bo to jest coś pięknego i niesamowitego i nigdy w życiu, jakby ktokolwiek zapytał mnie 2 lata temu, czy mogę robić takie cudowne rzeczy, jakie robię teraz - dawać ludziom radość, nagrywać piosenki i widzieć uśmiechy na twarzach ludzi, którzy przychodzą na te koncerty, i te wyświetlenia i to wszystko. Niesamowite i dziękuję wam bardzo, bo to dzięki wam - powiedziała Sara James w rozmowie z Interią.

To nie pierwszy duet Sary James

W lipcu tego roku wokalistka nawiązała współpracę z czeską gwiazdą - Benem Cristovao. Poznali się podczas międzynarodowego obozu dla twórców, a efektem jej była piosenka "Brighter Day". "Wystarczy jedno przesłuchanie i będziesz nucić ten utwór cały dzień" - zapowiadali utwór artyści.

Do piosenki powstał imprezowy klip, który zarejestrowano w czeskiej Pradze. Teledysk wyprodukowała ekipa SeeYa, a za reżyserię odpowiadała Nicolas Sand. Zdjęcia zrealizowano w przestrzeni X10 oraz w hali targowej w dzielnicy Holešovice.

Autorami singla "Brighter Day" są Ben oraz uznany niemiecki duet producencki FriendsFromCollege. Polka śpiewa drugą zwrotkę. "Sara to olbrzymia charyzma i talent, który zdarza się raz na 50 lat. Dodała tej piosence magicznego elementu. Jestem przeszczęśliwy, że mogliśmy współpracować" - mówił przy okazji premiery Cristovao.

36-letni syn Czeszki i Angolczyka wcześniej występował pod pseudonimem Benny Cristo. Trzykrotnie wyprzedał największą halę koncertową w kraju (O2 Arena w Pradze, 15 tys. miejsc). Ostatnio razem z Tribbsem zaprezentował się podczas otwarcia Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sara James | Szczyl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama