Szczyl

Szczyl
data urodzenia
9 marca 2000
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Tymoteusz Rożynek
5,0
Oceń
Głosy
1

Biografia

Szczyl - wiek i początki kariery

Szczyl, a właściwie Tymoteusz Rożynek to polski raper, autor tekstów i uczestnik SBM Starter; urodzony 9 marca 2000 roku w Katowicach. Ten charyzmatyczny artysta zadebiutował w 2021 roku, podbijając serca słuchaczy swoim albumem Polska Floryda. Za sprawą tego albumu artysta zdobył niesamowitą karierę w sieci i spotkał się z uznaniem wielu popularnych osób z branży muzycznej. Szczyl współpracował z takimi artystami jak Pezet czy Piotr Rogucki. Natomiast piosenkarka Daria Zawiałow zaprosiła go jako support przez koncertem na wydarzeniu Wojny i Noce Tour. 

W 2021 roku raper podpisał kontrakt z Sony Music Entertainment Poland.

Szczyl - najpopularniejsze utwory i dyskografia

Jednym z popularnych utworów Szczyla jest piosenka pt. Druga Dekada, dzięki której raper podpisał kontrakt z wytwórnią SBM i rozpoczęła się jego przygoda z SBM Starter. W październiku 2021 roku na rynku muzycznym pojawiła się debiutancka płyta Tymoteusza pt. Polska Floryda. Obejmowała ona 13 utworów, takich jak m.in.: 

  • Anastazja,
  • Hiphopkryta,
  • Byłaś ze mną wczoraj,
  • Fenomenalny,
  • Wielkie Miasta,
  • Cień. 

Raper nagrał ten album we współpracy z innymi twórcami - Piotrem Roguckim, Pezetem, Magierą, Tymkiem oraz Agatą Mierzwą. 

W swoich utworach Szczyl nie unika trudnych tematów, opowiada o prawdziwych emocjach i zdarzeniach. Artysta pokazuje w nich swoją dojrzałość, szczere przemyślenia o życiu oraz ogromną świadomość artystyczną. 

Do tej pory na koncie rapera znalazły się 2 albumy - Polska Floryda oraz 8171.

Szczyl - koncerty i dorobek artystyczny

Fani rapera mogli usłyszeć jego kawałki podczas trasy koncertowej promującej debiutancki album Polska Floryda w znanych klubach muzycznych w Polsce. Raper pojawił się również na Męskim Graniu w Szczecinie i Poznaniu czy na Open’er Festival w Gdyni. W 2023 roku otrzymał Fryderyka w kategorii Album roku hip hop.

Szczyl - życie prywatne i rodzina

Prywatnie Szczyl mieszka w Trójmieście w Gdyni. Raper jest w związku z 22-letnią wokalistką Zalią. Dziewczyna Szczyla mieszka na co dzień w Londynie i w jednym z wywiadów podkreśla, że ceni sobie przestrzeń w związkach.