Reklama

Reklama

​sanah zmieniła nazwisko. Fani zauważyli to przez przypadek

Nikomu nie trzeba jej przedstawiać. sanah od kilku dobrych lat jest jedną z najpopularniejszych polskich artystek. Zuzanna Irena Jurczak, bo tak naprawdę się nazywa... lub nazywała, bo fani wpadli na pewien trop! Ich idolka wzięła ślub i teraz jej nazwisko brzmi inaczej.

Nikomu nie trzeba jej przedstawiać. sanah od kilku dobrych lat jest jedną z najpopularniejszych polskich artystek. Zuzanna Irena Jurczak, bo tak naprawdę się nazywa... lub nazywała, bo fani wpadli na pewien trop! Ich idolka wzięła ślub i teraz jej nazwisko brzmi inaczej.
sanah /AKPA

25 listopada ukazała się płyta "sanah śpiewa poezyje". Album zawiera 10 wierszy ulubionych poetów wokalistki. Nagrania w połowie października niespodziewanie trafiły do sieci z towarzyszącymi im teledyskami.

Polka sięgnęła po cenione wiersze: "Nic dwa razy" (Wisława Szymborska), "Bajka" (Krzysztof Kamil Baczyński), "Warszawa" (Julian Tuwim), "Kamień", "(I) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej", "(II) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej" (autorem tych trzech jest Adam Asnyk), "Hymn" (Juliusz Słowacki), "Do * w sztambuch" (Adam Mickiewicz), "Rozwijając Rilkego" (Jacek Cygan) i "Eldorado" (Edgar Allan Poe).

Reklama

Współtwórcami muzyki z wokalistką są Marek Dziedzic, Jakub Galiński i Tom Martin. Za oprawę wizualną przy teledyskach odpowiada Michał Pańszczyk.

Sprawdź tekst "Nic dwa razy" w serwisie Tekściory.pl!

sanah już się tak nie nazywa! Przyjęła nazwisko męża

Właśnie przy okazji premiery płyty fani mieli okazję zweryfikować, czy po wyjściu za mąż za Stanisława Grabowskiego wokalistka została przy swoim nazwisku. Okazuje się, że wśród wybitnych autorów tekstów wymienionych na książeczce dołączonej do płyty widnieje także nazwisko twórcy linii melodycznej i doboru wierszy. Tam możemy zobaczyć nazwisko Zuzanny Ireny Grabowskiej, a nie jak miało to miejsce w przeszłości Zuzanny Ireny Jurczak.

Przypomnijmy, że pseudonim sanah powstał od skrócenia angielskiej wersji imienia wokalistki - Zuzanna/Susannah. Wcześniej sanah prezentowała się na scenie także jako Ayreen, czyli w zagranicznej wersji swego drugiego imienia Irena.

sanah i "Najlepszy dzień w moim życiu"

Przypomnijmy, że 25-letnia wokalistka w ramach "Uczty nad ucztami" wystąpi 15 sierpnia 2023 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie i 8 września 2023 r. na Polsat Plus Arenie w Gdańsku.

Z okazji swoich okrągłych urodzin wokalistka opublikowała nową piosenkę "Najlepszy dzień w moim życiu". Piosence towarzyszy teledysk, w którym sanah występuje na stadionie.

Sprawdź tekst piosenki "najpiękniejszy dzień w moim życiu" w serwisie Tekściory!

Ostatnio sieć podbiła jej piosenka "Wilcza zamieć" do gry komputerowej "Wiedźmin III: Dziki gon".

Kim jest sanah?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jej przeboje "Szampan" (zobacz!), "Ale jazz!" (posłuchaj!), "Melodia" (posłuchaj!) czy "ten Stan" (posłuchaj!) znają wszyscy. Dwie pierwsze płyty sanah - "Królowa dram" i "Irenka" pokryły się diamentem za sprzedaż ponad 150 tys. egzemplarzy.

W kwietniu wokalistka wydała swój trzeci album - "Uczta". Wydawnictwo liczy 11 utworów, wszystkie są wykonane z gośćmi, którzy byli przedstawiani wraz z publikowanymi piosenkami. Do stołu z wokalistką zasiedli Igor HerbutKwiat JabłoniDawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Natalia Grosiak (Mikromusik), Artur Rojek, duet MięthaGrzegorz Turnau, Ania Dąbrowska i Vito Bambino.

Po premierze sanah ruszyła w trasę "Uczta Tour 2022", która objęła 10 koncertów w dużych halach w największych miastach Polski - to wówczas publiczność miała okazję posłuchać fragmentów piosenek z poezją. Kolejne pojawiły się w trakcie trwającej jesiennej trasy "Bankiet u sanah Tour". Trasa odbywa się w towarzystwie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra oraz Silesian Chamber Choir Ad libitum.

Czytaj także:

sanah: Dziecięce marzenia się spełniają

Kto rządził w teledyskach w Polsce w 2022 roku?

Spotify Wrapped 2022: Czego Polacy słuchali najczęściej?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sanah

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama