Reklama

Sabrina Salerno uwodzi na nowych zdjęciach. Jak dziś wygląda seksbomba z lat 80.?

Znana z wakacyjnego przeboju "Boys (Summertime Love)" włoska wokalistka Sabrina ma ponad milion fanów na Instagramie i regularnie dostarcza im swoje zdjęcia. Ponad 80 tys. polubień zebrał post z ujęciami w białym bikini. "Wrześniowe słońce mnie uwodzi i zwodzi" - napisała 53-letnia gwiazda.

Znana z wakacyjnego przeboju "Boys (Summertime Love)" włoska wokalistka Sabrina ma ponad milion fanów na Instagramie i regularnie dostarcza im swoje zdjęcia. Ponad 80 tys. polubień zebrał post z ujęciami w białym bikini. "Wrześniowe słońce mnie uwodzi i zwodzi" - napisała 53-letnia gwiazda.
Sabrina pod koniec lat 80. /Angelo Deligio\Mondadori /Getty Images

Norma Sabrina Salerno (bo tak naprawdę nazywa się wokalistka) urodziła się 15 marca 1968 roku, a swoją karierę muzyczną rozpoczęła pod koniec lat 80. Zanim jednak do tego doszło, pracowała w modelingu, brała udział w wyborach miss oraz była prezenterką "Premiatissima" w Chanel 5.

Swoją przygodę ze śpiewaniem zaczęła oficjalnie w 1986 roku. Wtedy też ukazał się jej pierwszy singel "Sexy Girl", który przypadł do gustu włoskiej publiczności. Jednak to był dopiero początek.

Sabrina na nowych zdjęciach:

Sabrina wyskakuje z basenu

W 1987 roku światło dzienne ujrzały single "Boys (Summertime Love)" i "Hot Girl", które zapewniły Sabrinie (bo pod tym imieniem występowała na muzycznej scenie) międzynarodową sławę. Ta oprócz wokalu kusiła również wdziękami w teledyskach i na koncertach. Skandalem zakończył się chociażby jej występ podczas imprezy sylwestrowej w Hiszpanii, gdzie wokalistce "wyskoczyła" pierś.

Reklama

Furorę zrobił również wakacyjny teledysk w basenie.

Sprawdź tekst utworu "Boys (Summertime Love)" w serwisie Teksciory.pl!

Włoszka oficjalnie zadebiutowała w 1987 roku albumem "Sabrina", a rok później światło dzienne ujrzała płyta "Super Sabrina", którą promował m.in. utwór "My Chico" z wymownym teledyskiem. Singel okazał się najpopularniejszą piosenką wokalistki w jej ojczystym kraju, a media w Europie okrzyknęły piosenkarkę nowym symbolem seksu. Warto dodać, że inną piosenkę z tego krążka - "Like a Yo-Yo" wyprodukował kultowy Giorgio Moroder.

Nagła popularność sprawiła, że Sabrina stała się rozchwytywaną gwiazdą w całej Europie. Włoszka koncertowała m.in. w Rosji (na Stadionie Olimpijskim dała trzy koncerty, które łącznie zobaczyło 50 tys. osób), Sopocie oraz na Montreux Jazz Festival.

Kolejna studyjna płyta Sabriny - "Over The Top" - ukazała się 1991 roku i na niej znalazł się pierwszy utwór wokalistki w języku włoskim. "Siammo donne" nagrany został wraz z Jo Squillo, a zaprezentowany podczas festiwalu w San Remo. Piosenkarce nie udało się jednak wygrać konkursu.

W pełni włoskojęzyczna płyta Sabriny ukazała się pięć lat później. "Maschio dove sei" była jednak porażką komercyjną, a powodem była słaba promocja nowego wydawnictwa.

Dyskografię gwiazdy uzupełniają albumy "A Flower's Broken" (1999) oraz podwójny "Erase/Rewind Official Remix" (2008) zawierający nowe wersje starych przebojów, a także nowe nagrania i covery.

Później raz na jakiś czas Sabrina wypuszczała nowe single: cover Blondie "Call Me" (z inną gwiazdą lat 80. - Samanthą Fox), "Colour Me", "Ouragan" (francuski cover przeboju Stephanie) i "Voices".

53-letnia obecnie Sabrina regularnie publikuje nowe zdjęcia na Instagramie. Gwiazda wciąż jest aktywna zawodowo - prowadzi programy we włoskiej telewizji, gra w filmach (w 2019 r. zagrała samą siebie w komedii "Modalità aereo"), sztukach teatralnych i musicalach.

Włoszka wielokrotnie występowała w Polsce. M.in. w 2008 roku wraz plejadą innych gwiazd lat 80. - Samanthą Fox, Thomasem Andersem, Sandrą Limahlem i Kim Wilde - pojawiła się na Festiwalu w Sopocie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sabrina Salerno
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama