Reklama

Reklama

Ryszard Rynkowski już w domu. Nowe informacje

Po zatrzymaniu przez policję Ryszard Rynkowski wrócił już do domu. Popularny wokalista według doniesień policyjnych chciał popełnić samobójstwo.

Ryszard Rynkowski został już zwolniony do domu

Informacje o zatrzymaniu Ryszarda Rynkowskiego obiegły media w środę (16 listopada). W nocy do domu wokalisty w powiecie brodnickim wezwano policję, po zgłoszeniu, że 65-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu wymachuje bronią.

Wiadomości o tym incydencie potwierdziła w rozmowie z Interią st. asp. Agnieszka Łukaszewska, oficer prasowy komendy w Brodnicy.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że mieszkaniec naszego powiatu chce popełnić samobójstwo. Policjanci przybyli na miejsce rzeczywiście to potwierdzili. Po kilkudziesięciu minutach rozmowy udało się go odwieść od tego zamiaru. Mężczyzna został przewieziony na badania lekarskie - powiedziała.

Reklama

"Fakt" podaje, że wokalista został już zwolniony. "Ryszard jest już w domu. Koncerty nie zostają odwołane" - zapewnił w tabloidzie Bogdan Zep, menedżer wokalisty. Na oficjalnej stronie Rynkowskiego nie ma jednak żadnych informacji o jego występach.

Zep rozmawiał również z dziennikarzami TVN24.pl. Jest (Rynkowski - przyp. red.) w dobrym stanie. Czuje się dobrze jak nigdy dotąd" - stwierdził, po czym dodał, ze na miejscu nie doszło do żadnej awantury - Każdy ma prawo do jakiś słabszych momentów. Dobrze, że na miejscu pojawiła się policja i pomogła".

Sprawę wstępnie bada także Prokuratura Rejonowa w Brodnicy.

"Wpłynęły do prokuratury materiały na nielegalne posiadanie amunicji i zamachu samobójczego. Postępowanie wyjaśniające trwa. Być może zostanie powołany biegły z zakresu batalistyki. Na razie nie jest wszczęte śledztwo, nikt nie został przesłuchany. Zbadanie broni może posłużyć do postępowania administracyjnego cofnięcia pozwolenia na broń" - powiedziała "Faktowi" osoba z Prokuratury Rejonowej w Brodnicy.

Ryszard Rynkowski to jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów. W latach 1977 - 1978 współpracował z Grupą Bluesową Gramine (był pianistą w zespole). Następnie rozpoczął swoją przygodę z formacją Victoria Singers, która w 1979 roku przekształciła się w skład Vox. Solową karierę rozpoczął w 1987 roku. Do tej pory wydał 12 płyt studyjnych. Dotychczasową dyskografię Rynkowskiego zamyka płyta "Razem" z 2012 roku. Sławę i uznanie przyniosły mu utwory "Wypijmy za błędy", "Jedzie pociąg z daleka", "Dary losu", "Szczęśliwej drogi już czas", "Ten typ tak ma", "Dziewczyny lubią brąz", "Urodziny", "Za młodzi, za starzy" oraz wiele innych. Rynkowski był także wielokrotnym zdobywcą nagród na Konkursie Piosenki Polskiej w Opolu.

Sprawdź tekst utworu "Ten typ tak ma" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL/Fakt
Dowiedz się więcej na temat: Ryszard Rynkowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje