Reklama

Rynkowski goni Cohena

Na liście najpopularniejszych płyt w Polsce w ostatnim tygodniu niewiele się zdarzyło. Ryszardowi Rynkowskiemu i jego najnowszej, koncertowej płycie "Intymnie" nie udało się zdetronizować ani Leonarda Cohena, który już od kilku tygodni utrzymuje się na prowadzeniu, ani grupy Ich Troje, której album "ad.4" to największy bestseller tego roku. Rynkowski zadebiutował jednak na miejscu trzecim i ma wszelkie szanse na fotel lidera w przyszłym tygodniu.

Na pozycję czwartą spadł Sting ze swoim koncertowym wydawnictwem "All This Time", a na piątą obsunęła się płyta "Model 01" grupy T. Love. Nadal dobrze sprzedaje się Robbie Williams, wykonujący na swym najnowszym albumie "Swing When You’re Winning" m.in. przeboje z repertuaru Franka Sinatry. Jest to jak na razie najchętniej jego kupowany album w Wielkiej Brytanii i w Europie, a w Polsce awansował teraz z miejsca dziewiątego na szóste.

Reklama

Wzrost sprzedaży odnotowała ponownie płyta "Salon Recreativo" Kultu, która dzięki temu przesunęła się z dziesiątego na siódme. Pozycja ósma tym razem przypadła ścieżce dźwiękowej do popularnego filmu "Amelia".

Po dwóch tygodniach spadła - o cztery oczka w dół, na miejsce dziewiąte - Magda Femme, była wokalistka grupy Ich Troje, teraz działająca na własną rękę. Jej drugi solowy album "5000 myśli" nie cieszy się nawet w najmniejszym stopnu popularnością, jakiej doświadczają jej byli koledzy z zespołu. Pierwszą dziesiątkę zamyka w tym tygodniu "pożegnalna płyta" Liroy’a czyli "Bestseller".

Oprócz Ryszarda Rynkowskiego w zestawieniu zadebiutowała jedynie formacja Cypress Hill i jej znakomita płyta "Stoned Riders". Tylko dwie nowości to dość zaskakujący wynik, tym bardziej, że ostatni tydzień listopada pod względem premier był dość obfity.

Tymczasem w zestawieniu kompilacji dwa debiuty to całkiem sporo. Żadnemu z nich nie udało się jednak dostać do pierwszej trójki, która w porównaniu do poprzedniego tygodnia pozostała bez zmian. Miejsce pierwsze ponownie przypadło płycie "Bravo Hits Zima 2002", drugie albumowi "Top 2001", a na trzecim utrzymała się druga część kolekcji najpopularniejszych piosenek francuskich, czyli "La Vie Est Une Chanson Vol.2". Następne pozycje już po za podium przypadły wspomnianym nowościom - albumom "Bajeczki jedyneczki" i "Smerfnym Hitom 10".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: bestseller

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje