Roger Waters, współzałożyciel zespołu Pink Floyd ostro o Zuckerbergu. Odrzucił jego propozycję
Roger Waters, kompozytor, autor tekstów oraz basista legendarnej grupy rockowej Pink Floyd dostał opiewającą na bardzo duże pieniądze ofertę z Facebooka. Internetowy gigant chciał zdobyć pozwolenie na wykorzystanie przeboju "Another Brick In The Wall (Part 2)" w reklamie, która miałaby promować Instagram. Muzyk nie tylko odrzucił tę propozycję, ale też nazwał dyrektorka Facebooka, Marka Zuckerberga "najbardziej wpływowym idiotą świata".
"Dzisiaj rano dowiedziałem się, że chcą wykorzystać moją piosenkę 'Another Brick In The Wall (Part 2)' w reklamie instagramowej. Mark Zuckerberg zaproponował ogromne pieniądze, a moja odpowiedź brzmi - 'pierd** się! Nie ma, kur**, mowy'" - te mocne słowa padły z ust Rogera Watersa na wydarzeniu, gdzie apelowano o uwolnienie Juliana Assange’a, twórcy portalu WikiLeaks, który ujawnił wiele tajnych dokumentów niewygodnych dla amerykańskich władz i który przebywa obecnie w londyńskim więzieniu.
Wypowiedź Watersa zacytował serwis Rolling Stone.
"Wspominam o tym tylko, żeby pokazać, jak podstępnie chcą przejąć kontrolę nad wszystkim. Mam pewną władzę, jeśli chodzi o kontrolę praw do moich piosenek i nie sprzedam się temu pie***** Zuckerbergowi. Chcą wykorzystać tę piosenkę, żeby jeszcze bardziej spopularyzować Facebooka i Instagrama i jeszcze bardziej nas cenzurować" - powiedział Waters.
Ten rockman słynący z ostrego języka i rozmaitych deklaracji politycznych nie poprzestał na tym. "Można się zastanawiać, jakim cudem ten mały dupek, który zaczynał od 'Ta laska jest ładna, dajmy jej 4 na 5', 'Ta laska jest brzydka, dajmy jej 1 na 5', jakim, kur**, cudem ma kontrolę nad czymkolwiek. A jednak jest on jednym z najbardziej wpływowych idiotów na świecie" - stwierdził Waters, odnosząc się do serwisu Facemash, służącego do oceniania atrakcyjności zdjęć studentów Uniwersytetu Harvarda, który poprzedził Facebooka.
"Another Brick in the Wall" to trzy oparte na tym samym motywie muzycznym utwory brytyjskiego zespołu rockowego Pink Floyd, z wydanego w 1979 r. albumu "The Wall". Największym hitem stała się druga wersja tej piosenki, z niezapomnianą linijką "We Don’t Need No Education" i z partą chóru dziecięcego. Jest to protest song dotykający problemu rygoru w szkołach.