Reklama

Rock & Love Festival 2024: ruszył nabór na wydarzenie! Co już wiemy?

Ruszyły przygotowania do kolejnej edycji festiwalu Rock & Love. "Obserwujemy, jak polska młoda twórczość rockowa rośnie w siłę, co jest dla nas źródłem ogromnej dumy" - opowiada organizator, Mariusz Zając.

Ruszyły przygotowania do kolejnej edycji festiwalu Rock & Love. "Obserwujemy, jak polska młoda twórczość rockowa rośnie w siłę, co jest dla nas źródłem ogromnej dumy" - opowiada organizator, Mariusz Zając.
Radioslam na scenie Rock & Love Festival /materiały prasowe

Rock & Love Festival jest organizowany już po raz szósty! Misją festiwalu jest promowanie niezależnych artystów. W trakcie poprzednich edycji na scenie zaprezentowali się m.in. m.in. TFB The Freedom BirdsFilip MiziaFunky TankBatnaRADIO SLAMStolica Overdose.

"Motywem przewodnim jest przedstawienie zespołów, które są jeszcze na początku drogi i nie mają aż tak dużej możliwości pokazania się. Rock & Love można poniekąd nazwać festiwalem showcase'owym, ponieważ nie zapraszamy samych gwiazd, a bardzo chcemy, żeby właśnie dzięki naszej scenie te zespoły mogły zaistnieć bardziej, znaleźć wydawcę i tak dalej" - mówił przy okazji poprzednich edycji organizator, Mariusz Zając.

Reklama

Piąta edycja niestety nie odbyła się przez problemy z klubem Remont, w którym miał odbyć się festiwal. "Z ogromnym smutkiem i rozczarowaniem muszę ogłosić, że festiwal został nieoczekiwanie odwołany z powodu zamknięcia klubu, w którym mieliśmy planowane wydarzenie. Próbowaliśmy wszelkich możliwych środków, aby zorganizować wydarzenie w innym miejscu, ale niestety nie byliśmy w stanie tego osiągnąć w tak krótkim czasie i standardzie który byłby satysfakcjonujący" - można przeczytać w wystosowanym wtedy oświadczeniu.

Nie wiadomo jeszcze w jakim terminie i gdzie odbędzie się tegoroczna edycja festiwalu, jednak już ruszył nabór dla chętnych zespołów. "Jako organizator festiwalu Rock & Love, z ogromną radością chcę podzielić się informacją, że rozpoczęliśmy zapisy na szóstą edycję naszego festiwalu. Pomimo różnorodnych przeciwności, nasz festiwal rozwija się i staje się silniejszy. Co najważniejsze, obserwujemy, jak polska młoda twórczość rockowa rośnie w siłę, co jest dla nas źródłem ogromnej dumy.

Ponad sześć lat współpracy z młodymi zespołami pozwoliło mi zobaczyć niesamowity wzrost zainteresowania i talentu w tej dziedzinie. Już pierwszego dnia zgłosiło się do nas 60 zespołów, co świadczy o tym, jak wielkie jest zainteresowanie muzyką gitarową w Polsce i jak ważnym miejscem dla młodych twórców stał się nasz festiwal" - komentuje Mariusz Zając. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rock & Love Festival
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy