Reklama

Robbie Williams kontra Jimmy Page: Spór o płot

Kolejna odsłona konfliktu pomiędzy Robbiem Williamsem a Jimmym Page'em, legendarnym gitarzystą grupy Led Zeppelin. Tym razem wokalista chce podwyższyć płot oddzielający ich posiadłości w Londynie.

Kolejna odsłona konfliktu pomiędzy Robbiem Williamsem a Jimmym Page'em, legendarnym gitarzystą grupy Led Zeppelin. Tym razem wokalista chce podwyższyć płot oddzielający ich posiadłości w Londynie.
Dom Jimmy'ego Page'a w Kensington we wschodnim Londynie /David Mirzoeff / PA Images /Agencja FORUM

Spór pomiędzy Robbiem Williamsem a Jimmym Page'em rozpoczął się w 2013 roku, kiedy to brytyjski wokalista kupił posiadłość w Holland Park za 17 milionów funtów i stał się tym samym sąsiadem kultowego gitarzysty. Obie rezydencje wybudowano w XIX wieku w stylu neogotyckim, obie są też wpisane do rejestru zabytków.

Wokalista znany z Take That chciał przebudować nowy dom (w planach były m.in. kryty basen i podziemne pomieszczenia). Muzyk Led Zeppelin ostatecznie zablokował te plany, ale nie sposób nazwać relacji sąsiedzkich dobrymi.

Reklama

Williams cytowany przez brukową prasę miał mocno niepochlebnie wypowiadać się o gitarzyście, zarzucając mu m.in. szpiegostwo jego pracowników.

Robbie Williams kontra Jimmy Page kłócą się o płot

Teraz szykuje się kolejna odsłona sporu, gdyż brytyjskie media donoszą o wniosku Williamsa o zgodę na wykonanie prac związanych z podwyższeniem płotu dzielącego obie posesje. 48-latek planuje wydać na ten cel 2 miliony funtów.

"Zwrócono uwagę, że ze względu na wykorzystanie istniejących elementów murowych oraz znaczną retencję gruntu w obrębie działki elewacje murów są niskie i umożliwiają przechodniom widok na ogród" - czytamy we wniosku.

"W ramach proponowanego planu kształtowania krajobrazu projektant zaproponował zastosowanie paneli kratowych jako sposób na zwiększenie prywatności w ogrodzie" - przekonują przedstawiciele Williamsa, dodając, że podwyższenie ogrodzenia będzie miało znikomy wpływ na wartość dziedzictwa kulturowego nieruchomości, za to zwiększy prywatność mieszkańców podczas korzystania z ogrodu.

Przypomnijmy, że wokalista 12 marca 2023 r. zaśpiewa w Tauron Arenie Kraków w ramach trasy "XXV Tour 2023 - 25 Years of Hits".

Z kolei blisko 79-letni Jimmy Page ostatnio pojawił się publicznie w październiku tego roku podczas promocji wspomnień swojej rówieśniczki Patti Boyd - "Pattie Boyd: My Life In Pictures". Modelka i fotografka była żoną George'a Harrisona, którego zostawiła dla Erica Claptona.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robbie Williams | Jimmy Page
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama