Reklama

Reklama

Reakcje muzyków na wygraną Donalda Trumpa

Jak podała agencja AP, Donald Trump został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych, pokonując kandydatkę demokratów - Hillary Clinton. Zobaczcie, jak na wynik wyborów zareagowali muzycy.

Jak podała agencja AP, Donald Trump został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych, pokonując kandydatkę demokratów - Hillary Clinton. Zobaczcie, jak na wynik wyborów zareagowali muzycy.
Katy Perry wspierała w wyborach Hillary Clinton /David Becker /Getty Images

Świat muzyki reaguje na informację, że to Donald Trump został nowym prezydentem-elektem.

Jeszcze przed wyborami gwiazdy muzyki w znacznej większości popierały publicznie Hillary Clinton i namawiały do głosowania właśnie na nią. 

Po ogłoszeniu wyniku wyborów w mediach społecznościowych pojawiają się posty artystów rozczarowanych wizją prezydentury Trumpa.

Głos zabrała Katy Perry, która od początku mocno wspierała kandydaturę Clinton. W specjalnym wystąpieniu wokalistka przyznała, że jej religijni rodzice zagłosowali na Donalda Trumpa.

Reklama

"Dziś wieczorem moi rodzice zagłosowali na Trumpa. Ale wiecie co? Wciąż będziemy siedzieć przy jednym stole podczas Święta Dziękczynienia. To jest ten moment, w którym musimy zapamiętać, że wszyscy kochamy naszych rodziców i wszyscy kochamy swoje dzieci" - mówiła Perry.

"Zamierzam dzisiaj wypłakać moje sztuczne rzęsy" - czytamy na Twitterze amerykańskiej wokalistki. 

"Wstydzę się za was teraz. Wstydzę" - napisała Janelle Monae

"Świat nie będzie już taki sam. Smutno mi z powodu młodzieży. Toaleta nigdy nie będzie niczym więcej niż toaletą, użyłam jako symbolu dla niego. Nie da się wypolerować kupy" - napisała na Twitterze Cher, używając przy tym emotikon. 

"Nigdy nie byłam bardziej zdenerwowana/przestraszona w swoim życiu" - czytamy na profilu Kelly Clarkson.

"Jestem przerażony" - grafikę z takim hasłem umieścił na swoim profilu na Instagramie Moby.

"Nie mogłam zasnąć ostatniej nocy, nie mogę teraz się zdrzemnąć, jestem dziś zbyt niespokojna!!" - napisała na Twitterze Demi Lovato

"Nowy ogień został zapalony. Nigdy nie rezygnujemy. Nigdy się nie poddajemy" - czytamy na Twitterze Madonny

"Jestem we łzach" - napisała na Twitterze Ariana Grande.

"Jestem dogłębnie rozczarowany, zszokowany i wstrząśnięty tym, co wydarzyło się w nocy" - napisał Macklemore w długim wpisie na Instagramie.

"Ameryka nie jest gotowa na to, aby jej prezydentem został chodzący generator memów" - stwierdził Flying Lotus, który przewiduje również, że do walki z Trumpem w 2020 roku stanie Kanye West.

El-P członek Run The Jewels wrzucił natomiast screen z Google, w którym wpisuje frazę "drogi ucieczki z ziemi".

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL