Reklama

Reklama

Rammstein: Zobacz teledysk "Deutschland". Skandal wokół nowego wideo

17 maja do sprzedaży trafi zapowiadany już przez nas nowy album grupy Rammstein. Niemcy wypuścili właśnie teledysk do singla "Deutschland".

Okładka singla "Deutschland" grupy Rammstein

Tradycyjnie już w przypadku grupy Rammstein nie brak kontrowersji, które wzbudza teledysk "Deutschland".

Za reżyserię teledysku odpowiada Specter Berlin.

Wcześniej do sieci trafił trwający niewiele ponad 30 sekund filmik będący zapowiedzią klipu - wideo prezentowało czterech muzyków grupy w pasiakach czekających na powieszenie. Jeden z nich ma przypiętą żółtą gwiazdę - tak oznaczani byli Żydzi w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej.

Wśród tagów przy klipie są niemieckie słowa "du hast viel geweint", które oznaczają "dużo płakałeś".

Reklama

Sprawdź tekst i polskie tłumaczenie utworu "Deutschland" w serwisie Tekściory.pl!

Za produkcję nowej płyty odpowiada Olsen Involtini wraz z zespołem.

Jesienią 2015 r. muzycy rozpoczęli prace nad nowym materiałem. Cierpliwość fanów została wystawiona na długą próbę, ale w drugiej połowie września 2018 r. na stronie zespołu pojawił się następujący komunikat:

"Prawie gotowe! Nagrania orkiestry i chóru w Mińsku do siódmego studyjnego albumu".

Gitarzysta Rammstein Richard Z. Kruspe informował, że nową płytę zmiksował w Los Angeles Rich Costey, który pracował między innymi z Muse.

Następca "Liebe Ist Für Alle Da" promowany będzie pierwszą w historii Rammsteina stadionową trasą koncertową. W jej ramach formacja 24 lipca zaprezentuje się na wyremontowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety na ten koncert zostały już wyprzedane.

Richard Z. Kruspe zapowiedział, że Rammstein zamierza nakręcić pięć teledysków promujących nowe wydawnictwo.

W 2011 roku muzycy wypuścili składankę "Made In Germany" z nowym, niepublikowanym wcześniej kawałkiem "Mein Land".

Sprawdź tekst utworu "Mein Land" w serwisie Tekściory.pl!

Rammstein jest obecny na scenie od 1994 roku. Niemiecka kapela, nagrywająca piosenki głównie w ojczystym języku, zadebiutowała albumem "Herzeleid" w 1995 roku, jednak rozgłos zyskała dopiero po wydaniu albumu "Sehnsucht" z 1997 roku, który do chwili obecnej jest najlepiej sprzedającym się wydawnictwem zespołu. W samych Stanach Zjednoczonych album ten sprzedał się w rekordowym nakładzie miliona egzemplarzy, otrzymując za to osiągnięcie certyfikat platynowej płyty.

Na całym świecie Rammstein sprzedali ponad 35 milionów płyt. Największe przeboje kapeli to "Engel", "Du hast", "Links 2-3-4", "Amerika" czy "Pussy".

Nazwa zespołu pochodzi od amerykańskiej bazy lotniczej Ramstein Air Base w Niemczech. Nazwa zespołu była wymyślona prześmiewczo i ze względu na niewiedzę omyłkowo zapisana przez dwa "m".


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rammstein | nowa płyta | teledyski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy