Rage Against The Machine powraca po latach. Grupa będzie gwiazdą festiwalu Coachella 2020
W marcu 2020 r. na scenę powróci grupa Rage Against The Machine, jedna z najpopularniejszych formacji rockowych lat 90.
Na Twitterze grupa Rage Against The Machine opublikowała daty pięciu koncertów w 2020 r.
Na zakończenie krótkiej trasy zespół ma pojawić się w roli gwiazdy podczas festiwalu Coachella w Indio w stanie Kalifornia (10 i 17 kwietnia 2020 r.).
Tym samym Zach De La Rocha (wokal), Tom Morello (gitara), Tim Commerford (bas) i Brad Wilk (perkusja) potwierdzili krążące od pewnego czasu plotki o możliwej reaktywacji.
Zespół rozpadł się w 2000 r. - wokalista odszedł, tłumacząc swoją decyzję różnicami w koncepcjach dalszego rozwoju zespołu między jego członkami. Reszta muzyków, we współpracy z byłym wokalistą grupy Soundgarden Chrisem Cornellem, założyła formację Audioslave. Zespół wydał trzy płyty i zakończył swoją działalność w 2007 roku.
W tym samym roku, podczas festiwalu Coachella, Rage Against The Machine wystąpił po raz pierwszy od siedmiu lat. Kolejne rozstanie nastąpiło w 2011 r.
Od 2016 r. Morello, Commerford i Wilk występowali w składzie zespołu Prophets Of Rage, razem z B-Realem z Cypress Hill i Chuckiem D i DJ Lordem z Public Enemy. Pod tym szyldem ukazał się album "Prophets Of Rage" (2017) i EP-ka "The Party's Over" (2016), a z koncertami grupa dotarła także do Polski, występując podczas Open'er Festival 2017 i Pol'and'Rock Festival 2019.
Prophets Of Rage na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival 2019
Prophets Of Rage to supergrupa złożona z byłych członków Rage Against the Machine i Audioslave wspomaganych przez raperów z Public Enemy i Cypress Hill. Amerykanie to jedna z największych gwiazd drugiego dnia Pol'and'Rock Festival (2 sierpnia 2019 r.) w Kostrzynie nad Odrą. Nie zabrakło autorskich utworów Prophets Of Rage, ale najgoręcej przyjęto przeboje Rage Against the Machine ("Killing In the Name", "Bullet in the Head", "Bombtrack", "Take the Power Back", "Bulls On Parade") i hiphopowy set z "Insane in the Brain" i "Jump Around".
B-Real i Chuck D właśnie potwierdzili, że Prophets Of Rage kończy działalność w związku z reaktywacją RATM.
11 listopada 1992 roku do sklepów płytowych w Stanach Zjednoczonych trafił debiutancki album "Rage Against The Machine", jedna z najważniejszych płyt tamtej dekady. Zawierała utwory "Bombtrack", "Bullet in the Head" oraz "Killing In The Name", które szturmowały amerykańskie listy przebojów.
Zespół od samego początku istnienia, poza muzycznymi, miał także cele polityczne. W przekonaniu muzyków - twórczość grupy miała zmieniać świat, przeciwdziałać kapitalistycznemu wyzyskowi i krzewić idee rewolucji.
Nigdy nie ukrywali swoich politycznych poglądów i fascynacji. Podobizna kontrowersyjnego kubańskiego buntownika, Che Guevary, zawieszona była często na wzmacniaczach gitarzystów, a fragmenty jego podręcznika partyzanckiego, "La Guerra de Guerrillas", zamieszczone w "książeczkach" płytowych.
Buntownicze teksty de la Rochy nawoływały do sprzeciwu wobec skostniałego kapitalizmu, wyzyskiwaniu słabszych i wzywały do rewolucji. Muzycy wyrażali również swoje poparcie dla ruchu zapatystów - zbrojnej grupy działającej w Chiapas, jednym z najbiedniejszych regionów Meksyku.
Dyskografia zespołu obejmuje jeszcze studyjne płyty "Evil Empire" (1996), "The Battle Of Los Angeles" (1999) i "Renegades" (2000).