Reklama

Powrót Natalii Lesz. Zaśpiewa w filmie o Gierku

W 2008 roku była mocną kandydatką do podbicia polskiej sceny popowej. Teraz zaśpiewa w filmie o Edwardzie Gierku. Znowu rozbłyśnie?

Natalia Lesz wystąpi jako śpiewaczka w filmie "Gierek"

Po latach nauki i występach w baletach "Romeo i Julia", "Dziadek do orzechów" i "Córka źle strzeżona", Natalia Lesz pod wpływem impulsu wyjechała do Nowego Jorku. Jako jedyna studentka z Europy dostała się do tamtejszej Akademii Teatralnej. Po skończeniu szkoły chciała zacząć śpiewać, ale droga do kariery okazała się wyboista.

Reklama

"Żeby mieć fundusze na nagrania, rozpoczęłam pracę jako wykładowca aktorstwa i tańca. Równolegle nagrałam dwie kolejne płyty demo. Fachowcy kiwali głowami, mówili, że dobre, ale zachwytu nikt nie wykazywał" - opowiadała później.

Jej kariera wokalna rozpoczęła się wraz z poznaniem Grega Wellsa. Wells i równie utytułowany Glen Ballard (współpracownik Alanis Morissette, Michaela Jacksona, Pauli Abdul, Christiny Aguilery i Katy Perry) wyprodukowali debiutancki album "Natalia Lesz", który ukazał się w kwietniu 2008 roku. Szybko posypały się nagrody. Płytę "Natalia Lesz" promowały piosenki "Fall" (posłuchaj!), "Power of Attraction" (zobacz klip!) i "Arabesque" (posłuchaj!).

Równocześnie Natalia rozwijała swoją karierę aktorską - po "Tańcu z gwiazdami" przyszła jedna z głównych ról w serialu "Tancerze", jednak po trzech seriach TVP2 podjęła decyzję o zakończeniu produkcji ze względu na niską oglądalność. Pojawiła się też w m.in. "Plebanii", "Singielce" i "Komisarzu Aleksie", "Ojcu Mateuszu" i "Hotelu 52".

Po kilku latach nieobecności Lesz wróciła za sprawą roli w serialu "Korona królów", gdzie wciela się w postać Ragany.

"Cały czas pracowałam. Zrobiłam w międzyczasie dwa seriale, skończyłam Akademię Muzyczną na wydziale wokalno-aktorskim, nagrałam dwa materiały muzyczne, więc to nie było tak, że się wycofałam. Skupiłam się na pracy i na mojej córce, która się urodziła dosyć niedawno. I tak spędzałam czas" - tłumaczyła swoje zniknięcie Lesz serwisowi Jastrząb Post.

Teraz dostała kolejną szansę. Zamieściła na swoim Instagramie fotografię z Michałem KoterskimRafałem Zawieruchą. To właśnie z nimi pojawi się w powstającym właśnie filmie "Gierek". Premiera filmu planowana jest na 15 października 2021 roku.

Za reżyserię odpowiada Michał Węgrzyn, znany z takich produkcji jak "Proceder" z 2019 roku (o raperze Chadzie). Reżyser pracuje również nad filmem "Krime Story. Love Story", w którym także zagra Natalia Lesz.

Do sieci trafił właśnie making of sceny balu sylwestrowego, w którym pojawia się fragment piosenki śpiewanej przez Lesz.

***Zobacz także***

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Natalia Lesz | Gierek (film) | Edward Gierek | Michał Koterski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje