Reklama

Powrót Natalii Lesz. Zaśpiewa w filmie o Gierku

W 2008 roku była mocną kandydatką do podbicia polskiej sceny popowej. Teraz zaśpiewa w filmie o Edwardzie Gierku. Znowu rozbłyśnie?

W 2008 roku była mocną kandydatką do podbicia polskiej sceny popowej. Teraz zaśpiewa w filmie o Edwardzie Gierku. Znowu rozbłyśnie?
Natalia Lesz wystąpi jako śpiewaczka w filmie "Gierek" /Anna Ciupryk /materiały prasowe

Po latach nauki i występach w baletach "Romeo i Julia", "Dziadek do orzechów" i "Córka źle strzeżona", Natalia Lesz pod wpływem impulsu wyjechała do Nowego Jorku. Jako jedyna studentka z Europy dostała się do tamtejszej Akademii Teatralnej. Po skończeniu szkoły chciała zacząć śpiewać, ale droga do kariery okazała się wyboista.

"Żeby mieć fundusze na nagrania, rozpoczęłam pracę jako wykładowca aktorstwa i tańca. Równolegle nagrałam dwie kolejne płyty demo. Fachowcy kiwali głowami, mówili, że dobre, ale zachwytu nikt nie wykazywał" - opowiadała później.

Jej kariera wokalna rozpoczęła się wraz z poznaniem Grega Wellsa. Wells i równie utytułowany Glen Ballard (współpracownik Alanis Morissette, Michaela Jacksona, Pauli Abdul, Christiny Aguilery i Katy Perry) wyprodukowali debiutancki album "Natalia Lesz", który ukazał się w kwietniu 2008 roku. Szybko posypały się nagrody. Płytę "Natalia Lesz" promowały piosenki "Fall" (posłuchaj!), "Power of Attraction" (zobacz klip!) i "Arabesque" (posłuchaj!).

Reklama

Równocześnie Natalia rozwijała swoją karierę aktorską - po "Tańcu z gwiazdami" przyszła jedna z głównych ról w serialu "Tancerze", jednak po trzech seriach TVP2 podjęła decyzję o zakończeniu produkcji ze względu na niską oglądalność. Pojawiła się też w m.in. "Plebanii", "Singielce" i "Komisarzu Aleksie", "Ojcu Mateuszu" i "Hotelu 52".

Po kilku latach nieobecności Lesz wróciła za sprawą roli w serialu "Korona królów", gdzie wciela się w postać Ragany.

"Cały czas pracowałam. Zrobiłam w międzyczasie dwa seriale, skończyłam Akademię Muzyczną na wydziale wokalno-aktorskim, nagrałam dwa materiały muzyczne, więc to nie było tak, że się wycofałam. Skupiłam się na pracy i na mojej córce, która się urodziła dosyć niedawno. I tak spędzałam czas" - tłumaczyła swoje zniknięcie Lesz serwisowi Jastrząb Post.

Teraz dostała kolejną szansę. Zamieściła na swoim Instagramie fotografię z Michałem KoterskimRafałem Zawieruchą. To właśnie z nimi pojawi się w powstającym właśnie filmie "Gierek". Premiera filmu planowana jest na 15 października 2021 roku.

Za reżyserię odpowiada Michał Węgrzyn, znany z takich produkcji jak "Proceder" z 2019 roku (o raperze Chadzie). Reżyser pracuje również nad filmem "Krime Story. Love Story", w którym także zagra Natalia Lesz.

Do sieci trafił właśnie making of sceny balu sylwestrowego, w którym pojawia się fragment piosenki śpiewanej przez Lesz.

***Zobacz także***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Natalia Lesz | Gierek (film) | Edward Gierek | Michał Koterski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy