Reklama

Reklama

Poluzjanci: Przemysław Maciołek nie żyje

W wieku 49 lat zmarł Przemysław Maciołek, jeden z założycieli grupy Poluzjanci, gitarzysta znany także z Sistars.

W wieku 49 lat zmarł Przemysław Maciołek, jeden z założycieli grupy Poluzjanci, gitarzysta znany także z Sistars.
Przemysław Maciołek (1966-2015) /fot. Agnieszka K. Jurek /East News

Informacja o śmierci muzyka pojawiła się na facebookowym profilu grupy Poluzjanci.

"Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że 16.11.2015, o godzinie 19:35, w wyniku ciężkiej choroby, odszedł od nas nasz przyjaciel Przemek Maciołek".

"Kochany, dziękujemy Ci za wszystko. Za założenie zespołu, za lata bezinteresownej przyjaźni, za niezłomny charakter, za poczucie humoru i za wszystkie dźwięki, które mieliśmy zaszczyt z Tobą stworzyć. Twój heroizm w walce z chorobą był godny największego podziwu. Odchodzisz, ale dobrze wiesz, że zostaniesz z nami na zawsze. Dziękujemy za wspaniałą i niezapomnianą podróż. Do zobaczenia po drugiej stronie" - czytamy.

Reklama

Przemysław Maciołek ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (gitara), wcześniej przez trzy lata studiował w Poznaniu (kontrabas).

Wraz z innymi studentami AM w Katowicach założył w 1995 roku grupę Poluzjanci (początkowo pod nazwą Polucjanci). Był współautorem utworów m.in. "Prosta piosenka" i "On i ona". Z zespołem wydał trzy płyty: "Tak po prostu" (2000), "Druga płyta" (2010) i "Trzy metry nad ziemią" (2011). W 2012 r. z macierzystą formacją był dwukrotnie nominowany do Fryderyka (grupa roku, album roku - pop).

Nagrywał i koncertował z grupą Sistars, Ewą Bem, Numer Raz, Mathplanete i Kubą Badachem, wokalistą Poluzjantów.

Sprawdź tekst utworu "Prosta piosenka" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL