Reklama

Pokahontaz: Płyta "REset" już w sprzedaży

1 grudnia na półki sklepowe trafił czwarty album studyjny Pokahontaz pt. "Reset". Dzień przed premierą do sieci trafił również klip do numeru "Czarne lustra" z gościnnym udziałem Bob One'a.

Rahim, Bob One i Fokus na planie teledysku "Czarne lustra"

Pokahontaz muzycznie przyzwyczaił już do wyprzedzania epoki. Dotychczasowe wydawnictwa zespołu - zarówno "Recepturę" (2005 r.), jak i pokryte złotem: "Rekontakt" (2012 r.) oraz "Reversal" (2014 r.) - śmiało można by określić mianem eksperymentalnych.

Reklama

Zmęczeni szukaniem progresywnych rozwiązań Rahim z Fokusem zdecydowali się zatoczyć koło. Jak podkreślają, motywacją do nagrania płyty byli również słuchacze. "Zaczęło się od 'Habitatu', czyli pierwszego singla promującego nasz poprzedni album, 'Reversal'. To numer na samplowanym bicie, który został niezwykle pozytywnie odebrany przez fanów. Dało nam to do myślenia" - wspomina Rahim. "Później pojechaliśmy w trasę do Wielkiej Brytanii. Sporo naszych ludzi słuchało tam oldschoolowego rapu. W końcu sami za nim zatęskniliśmy" - dodaje.

Ostatnim klipem promującym album jest teledysk do "Czarnych luster".

Za realizację wideo odpowiada grupa Tworzywo. Gościnnie w utworze, jak i klipie, występuje Bob One. Obok niego na "REsecie" udzielają się także: Kaliber 44 (w numerze "404") i przedstawiciel młodego pokolenia rapu, Tymek (w "Kalendarzach"). Produkcją płyty zajął się duet WhiteHouse Za gramofonami pojawia się DJ West oraz gościnnie: DJ Bambus, DJ Samiryi i DJ Jaroz. Wszystkie nagrania zarejestrowane zostały w kultowym MaxFloStudio w Katowicach. Miksem płyty zajął się Magiera, masteringiem - DJ Eprom.

Tracklista "REsetu":

1. "Z buta w drzwi"
2. "Nowy rozdział"
3. "Stawiam dziś"
4. "Me nastawienie"
5. "Kalendarze" + Tymek
6. "B.o."
7. "Nigdy stop"
8. "Mętlik"
9. "Zerwani ze smyczy"
10. "Krzyżówka"
11. "Niflheim"
12. "Czarne lustra" + Bob One
13. "404" + Kaliber 44.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pokahontaz | Rahim | Fokus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje