Reklama

Pogrzeb Barbary Dunin-Kurtycz. Gdzie zostanie pochowana piosenkarka?

Zmarła 12 stycznia Barbara Dunin-Kurtycz zostanie pochowana 25 stycznia w miejscowości Modlnica nieopodal Krakowa.

Zmarła 12 stycznia Barbara Dunin-Kurtycz zostanie pochowana 25 stycznia w miejscowości Modlnica nieopodal Krakowa.
Barbara Dunin-Kurtycz i Zbigniew Kurtycz w 1973 roku /Jerzy Plonski /Agencja FORUM

Barbara Dunin-Kurtycz zmarła 12 stycznia 2020 roku w Warszawie.

Uroczystości pogrzebowe piosenkarki rozpoczną się mszą żałobną, która zostanie odprawiona w piątek 24 stycznia o godzinie 14.00 w kościele św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła na Placu Teatralnym w Warszawie.

Drugie nabożeństwo odbędzie się dzień później w kościele św. Wojciecha w Modlnicy o godzinie 12.00, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłej do grobu rodzinnego - czytamy w nekrologu umieszczonym przez siostrę Dunin-Kurtycz, Małgorzatę.

Oznacza to, że polska piosenkarka nie spocznie obok swojego męża, Zbigniewa Kurtycza, który w 2015 roku został pochowany na warszawskich Powązkach.

Reklama

Barbara Dunin-Kurtycz - kim była?

Barbara Dunin-Kurtycz karierę jako piosenkarka rozpoczęła w 1962 r. w Estradzie Krakowskiej, a po czterech latach zaczęła występy na scenie w duecie z mężem, piosenkarzem i kompozytorem Zbigniewem Kurtyczem (jego największym przebojem była "Cicha woda" - posłuchaj!, którą zaśpiewał jako pierwszy).

Najbardziej znanym ich utworem był "Żeby się ludzie kochali" (sprawdź!).

Para często gościła w audycji radiowej "Podwieczorek przy mikrofonie". W 1966 r. Barbara Dunin piosenką "Nic się nie zmieniło" zdobyła wyróżnienie na festiwalu w Rostocku.

Występowała także w krakowskim kabarecie "Przy szabasowych świecach" i na deskach stołecznego Teatru Syrena. W latach 80. aktywnie uczestniczyła w nielegalnych obchodach zakazanych świąt narodowych, które odbywały się w kościołach - czytamy w serwisie e-teatr.pl.

W 2012 roku otrzymała Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

INTERIA.PL/Super Express
Dowiedz się więcej na temat: Barbara Dunin-Kurtycz | pogrzeb

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy