Reklama

Reklama

Pogański death metal Hate (nowa płyta "Rugia")

Warszawska formacja Hate ujawniła szczegóły premiery nowego albumu.

Zespół Hate przygotował nowy album

"Rugia", 12. album Hate, zarejestrowano - po raz kolejny - w białostockim studiu Hertz pod okiem braci Sławka i Wojtka Wiesławskich, którzy zajęli się także miksem i masteringiem.

O niepokojącą nastrojowość partii klawiszy i sampli zadbał Michał Staczkun, z którym podopieczni Metal Blade Records współpracowali nie po raz pierwszy.

"Album brzmi dość ostro, bardzo dynamicznie i żywiołowo. Ma też w sobie wyraźny pierwiastek ambientowy, który podkreśla jego ton i mroczną aurę. Sekcja rytmiczna jest tym razem bardziej deathmetalowa, przywodząc na myśl nasze początki. Można powiedzieć, że większość utworów na tej płycie to 'pogański death metal' - amalgamat epickich riffów i wściekłego, wybuchowego rytmu" - powiedział ATF Sinner, grający na gitarze wokalista i lider Hate.

Reklama

Przypomnijmy, że na płycie "Rugia" usłyszymy Daniela "Nar-Sil" Rutkowskiego (także w Neolith, Virgin Snatch, eks-Embrional), nowego perkusistę Hate, który w 2020 roku zastąpił Pavulona.

Dodajmy, że tytuł nowego longplaya Hate to zarazem nazwa niemieckiej wyspy na Bałtyku, która we wczesnym średniowieczu była ośrodkiem religijnym oraz miejscem pogańskiego kultu i celem pielgrzymek Słowian nadbałtyckich; to tam mieściła się Arkona - jeden z najznamienitszych grodów i sanktuariów Słowiańszczyzny zachodniej. Album jest - jak czytamy - hołdem dla Rugii, zamieszkujących ją plemion i kultury, którą stworzyli.

Warto też wspomnieć, że w tym roku stołeczny Hate obchodzi 30. urodziny.

Tytułowego utworu z płyty "Rugia" Hate możecie posłuchać poniżej:

Oto program albumu "Rugia":

1. "Rugia"
2. "The Wolf Queen"
3. "Exiles Of Pantheon"
4. "Saturnus"
5. "Awakening The Gods Within"
6. "Resurgence"
7. "Velesian Guard"
8. "Sun Of Extinction"
9. "Sacred Dnieper".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hate | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama