Reklama

Pobrali się w atmosferze skandalu, potem podbili świat. Jak dziś wyglądają Al Bano i Romina Power?

Życie Rominy Power i Al Bano było pełne wzlotów i upadków. Pobrali się w atmosferze skandalu, zrobili ogromną karierę, a ich małżeństwo rozpadło się po dramatycznym wydarzeniu w ich życiu. Słynny duet ponownie wraca do Polski, jednak tym razem nie na koncert. Gdzie ich zobaczymy?

Życie Rominy Power i Al Bano było pełne wzlotów i upadków. Pobrali się w atmosferze skandalu, zrobili ogromną karierę, a ich małżeństwo rozpadło się po dramatycznym wydarzeniu w ich życiu. Słynny duet ponownie wraca do Polski, jednak tym razem nie na koncert. Gdzie ich zobaczymy?
Al Bano i Romina Power pobrali się w atmosferze skandalu, później zdobyli wielką sławę /Mondadori Portfolio /Getty Images

To była miłość na przekór rozsądkowi, budząca duże emocje. Gdy się poznali, on miał 24 lata. Ona była o osiem lat młodsza. Mimo wielu przeszkód Al Bano i Romina Power wzięli ślub i założyli rodzinę. Związek wzbudzał kontrowersje również ze względu na różnice klasowe pomiędzy wychowaną w bogatym domu Power, a pochodzącym z biednej rodziny Carrisim.

Małżeństwo doczekało się czwórki dzieci, odnosili też sukces za sukcesem - ich wielkie przeboje "Felicita", "Ci Sara" i "Sharazan" znał dziś cały świat.

Gdy wydawało się, że będą idealnym przykładem na bajkowe, długie, wspólne życie, spadła na nich tragedia, która zmieniła wszystko.

Reklama

Dramatyczne wydarzenie odmieniło życie Rominy Power i Al Bano

W 1994 roku zaginęło ich najstarsze dziecko, córka Ylenia. Dziewczyna była studentką literatury, znała kilka języków, chciała pisać książki. Wyruszyła w podróż po Ameryce. Niestety jej życie się skomplikowało. Zakochała się w ulicznym grajku, który był od niej starszy o 30 lat. Sięgnęła po narkotyki. Mówiło się, że rzuciła się do rzeki Missisipi... Nigdy jednak nie odnaleziono jej ciała. Romina Power przez lata nie ustawała w poszukiwaniach córki. Co roku w urodziny Ylenii za pośrednictwem mediów prosiła Yleni, by ta dała jakiś znak życia.

Zaginięcie córki było początkiem końca związku Al Bano i Rominy Power. Małżeństwo ostatecznie rozpadło się w konsekwencji rodzinnej tragedii. W 1999 roku para zdecydowała się rozwieść.

"Tuż po zniknięciu Ylenii poczułem, że nasza rodzina dotarła do kresu, a wspaniała kobieta, z którą spędziłem 26 lat, z dnia na dzień stała się innym człowiekiem" - mówił po latach Bano. "To było 26 lat raju i pięć lat piekła" - pisał później Al Bano w swojej autobiografii.

Rozwód, a potem pojednanie. "Muzyka jest źródłem wewnętrznej nadziei i siły"

Jednak w 2013 roku Al Bano i Romina Power niespodziewanie ponownie stanęli razem na scenie, a po dwóch jubileuszowych koncertach postanowili wrócić do współpracy. "Kiedy czas dojrzeje, lepiej zacząć podążać ku pojednaniu" - tłumaczył wówczas włoski wokalista.

Jak potoczyło się życie Rominy Power i Al Bano? Jak dziś - z perspektywy czasu - postrzegają traumatyczne doświadczenia z przeszłości i siebie nawzajem? Co sprawiło, że po wielu latach zdecydowali się powrócić na wspólną, muzyczną drogę? Historia Rominy Power i Al Bano to niezbity dowód na to, że muzyka jest źródłem nadziei i wewnętrznej siły.

W najbliższy piątek duet pojawi się w Polsce. Zaśpiewają w programie "Jaka to melodia?". Pierwszy odcinek z udziałem legendarnej pary widzowie zobaczą 3 grudnia.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Al Bano i Romina Power | Jaka to melodia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama