Reklama

Platynowa płyta już w szkole podstawowej? Jak potoczyła się kariera Ewy Farnej

Już jako dziecko wygrywała zagraniczne konkursy piosenki. W czasach szkoły podstawowej zdobyła pierwszą platynową płytę. Później jej kariera pięła się tylko w górę. Kim jest Ewa Farna? Jak wygląda historia jej sławy i życie prywatne?

Już jako dziecko wygrywała zagraniczne konkursy piosenki. W czasach szkoły podstawowej zdobyła pierwszą platynową płytę. Później jej kariera pięła się tylko w górę. Kim jest Ewa Farna? Jak wygląda historia jej sławy i życie prywatne?
Ewa Farna /Lukasz Dejnarowicz / FORUM /Agencja FORUM

Ewa Farna od wielu lat utrzymuje się na szczycie popularności. Fani cieszą się z każdego jej występu, nawet jeśli pojawia się tylko gościnnie. Co doprowadziło do takiej sławy? Kim jest piosenkarka poza sceną? Poznajmy kulisy jej kariery i życie prywatne.

Ewa Farna: Gwiazda z sąsiedztwa

Urodziła się 12 sierpnia 1993 roku. W tym roku piosenkarka skończy 30 lat. Przyszła na świat w Trzyńcu, mieście we wschodnich Czechach. Gwiazda wielokrotnie jednak przyznawała, że czuje się w 100% Polką. Ma polskie korzenie, a w jej domu posługiwano się gwarą cieszyńską.

Reklama

Ewa Farna: Początki kariery

Od dziecka Ewa interesowała się muzyką i śpiewem. W wieku 11 lat wygrała konkurs piosenki na Morawach. Następnie zyskała pierwsze miejsce na Europejskim Festiwalu Młodzieży w Sosnowcu. Pojawiła się także w programie "Szansa na Sukces". Zajęła w nim pierwsze miejsce dzięki utworowi "Za młodzi, za starzy". W tym samym okresie podjęła współpracę z Leszkiem Wroną i Universal Music Group w Czechach.

W 2006 roku, mając 13 lat, wydała pierwszy album studyjny - "Mels me vubec rad". Osiągnął on ogromny sukces w Czechach, pokrywając się platyną. Zyskała wielką popularność zarówno w swoim kraju, jak i na Słowacji. Rok później wydała album "Ticho", który również uzyskał miano platynowej płyty. Wraz ze studiem Universal Music Polska zdecydowała się na debiut na naszym rynku muzycznym.

Ewa Farna: Sukces na rynku polskim

Pierwszy album Ewy Farnej w Polsce to "Sam na sam". Jest przetłumaczoną wersją czeskiego "Mels me vubec rad". W 2009 roku wydała album "Cicho", który pokrył się podwójną platyną. Promowany był takimi utworami jak "Cicho", "Dmuchawce, latawce, wiatr" czy "La la laj". Pierwsza z nich otrzymała tytuł Polski Hit Lata 2009.

W maju 2011 roku zdobyła aż cztery statuetki na gali Eska Music Awards 2011. W sierpniu tego samego roku z okazji osiemnastych urodzin zagrała koncert w Hali Expo Silesia w Sosnowcu. Kolejne lata niosły ze sobą następne nominacje i nagrody. Na The Tall Ships Races 2013 w Szczecinie zaśpiewała jako support Nelly Furtado.

Od 2017 roku artystka zaczęła zwalniać tempo w swojej muzycznej karierze. Dziesięć lat kariery przypieczętowała koncertem w Lublinie. Gościnnie zagrała tam również Ewelina Lisowska oraz KaeN. W kolejnych latach wydała dwa single - "Interakcja" oraz "Ciało". Do 2022 roku artystka wydała łącznie sześć albumów studyjnych. Najpopularniejsze utwory w jej karierze to "Bez łez", "Pełnia" oraz "Ewakuacja".

Ewa Farna poza sceną

Obecnie gwiazda pojawia się nie tylko na scenie. Gościnnie brała udział w 10. edycji "Top Model". Była także jurorem w kilku innych programach. Ma również doświadczenie z pracą w radiu. W 2017 roku rozpoczęła swoją audycję "To lubię!" w RMF FM. Brała też udział w reklamach dla Oriflame, wody toaletowej "Rock Angel" czy restauracji Subway.

Ewa Farna prywatnie

W 2017 roku Ewa Farna wzięła ślub z gitarzystą ze swojego zespołu - Martinem Chobotem. Informacja pojawiła się na oficjalnym profilu artystki w social mediach. 

Para mieszka pod Pragą i ma dwójkę dzieci. W 2019 roku urodził się syn Artur. Trzy lata później na świat przyszła córka Ella.

Więcej newsów o gwiazdach i muzycznych wydarzeniach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętsze wydarzeń znajdziecie na naszym Facebooku Interia Muzyka.

***

Zobacz też:

Piotr Cugowski w tajemnicy rozwiódł się z żoną. Krzysztof Cugowski komentuje

Britney Spears zniknęła? Fani poważnie zaniepokojeni

Agnieszka Chylińska i jej najnowsza metamorfoza. Anna Dymna w teledysku "Drań"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Farna | Nelly Furtado | Ewelina Lisowska | Martin Chobot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy