Reklama

Reklama

Pjus nie żyje. Kiedy pogrzeb rapera?

12 stycznia 2021 roku odszedł Karol "Pjusa" Nowakowski, jedna z najbardziej cenionych postaci polskiego hip hopu. Raper w marcu skończyłby 40 lat.

Pjus miał 39 lat

Karol "Pjus" Nowakowski zmarł wieczorem 12 stycznia w szpitalu, gdzie miał przejść piątą operację. Raper od 2004 roku zmagał się z rzadką chorobą - neurofibromatozą typu 2. Ta sprawiła, że na nerwach słuchowych rapera powstały guzy (jeden pojawił się także na kręgosłupie). Dzięki zaangażowaniu znajomych Pjusa udało zebrać się pieniądze na operacje usunięcia guzów (jedna z nich trwała 14 godzin) oraz wszczepienia mu implantów pniowych. W ten sposób Pjus stał się pierwszym człowiekiem na świecie z cyfrowym słuchem.

Walkę z poważną chorobą raper podsumował albumem "Life After Deaf" z 2009 roku. Niestety, wkrótce okazało się, że posłuszeństwa zaczął odmawiać również głos rapera, przez co praca w studiu była dla niego "czasowo-fizyczną katorgą". Pjus jednak nie poddał się i postanowił spełnić się muzycznie z nieco innej strony. Tak właśnie powstały "Słowowtóry" (2017 r.) - płyta, do której Pjus stworzył teksty, które zarapowali jego koledzy.

Reklama

- Ja choroby za sobą nie zostawię - jest ze mną już na zawsze, ale twórczo i życiowo chcę się rozwijać. Ja już swoje batalie stoczyłem, mogę i umiem więcej niż osiem lat temu. Stąd pomysł na ucieczkę poza siebie i swoje problemy w szerszą, nie tak introwertyczną perspektywę. Choć paradoksalnie pewnie nie zrobiłbym takiej płyty, gdybym nie był chory - mówił Interii.

W 2021 roku spędził siedem miesięcy w szpitalu i przeszedł kolejne cztery operacje."Dla mnie zawsze będziesz przykładem prawdziwego Wojownika" - napisał Peja.

Pjus nie żyje. Kiedy pogrzeb rapera?

Wytwórnia Alkopoligamia.com poinformowała kiedy odbędzie się uroczystość pogrzebowa Pjusa.

Msza święta odbędzie się 24 stycznia 2022 roku o godzinie 13:15 na terenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie. Po mszy nastąpi odprowadzenie do grobu na cmentarzu miejscowym tj. na Powązkach Wojskowych.

Pjus (Karol Nowakowski) to polski raper i autor tekstów (posłuchaj!). Był członkiem składu 2cztery7. Razem ze Stasiakiem i Typ Typem Mesem nagrał dwie płyty - "Funk dla smaku" oraz "Spaleni innym słońcem".

Współpracował z Eldo, Dizkretem, Donatanem, Stoną, Pelsonem i Małolatem.

Sprawdź tekst "Na co ci używki" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy