Reklama

Piotr Stelmach jako kolejny odchodzi z Trójki. Kto jeszcze?

Piotr Stelmach to kolejny dziennikarz, który postanowił odejść z Trójki po aferze wokół piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". W jego ślady poszli również: Filip Jaślar, Krzysztof Szubzda, Łukasz Błąd oraz doktor Tomasz Rożek.

Piotr Stelmach odszedł z radiowej Trójki

Przypomnijmy, że burza w Polskim Radiu rozpoczęła się od zwycięstwa na liście przebojów Trójki utworu Kazika "Twój jest lepszy niż mój", krytykującego Jarosława Kaczyńskiego za wizyty na cmentarzach w trakcie pandemii, w czasie, gdy inni nie mogli tego zrobić.

Reklama

Piosenka następnego dnia została usunięta z pierwszego miejsca, a dyrektor Tomasz Kowalczewski stwierdził, że doszło do manipulacji. Oskarżono również Marka Niedźwieckiego o ręczne wepchnięcie Kazika na pierwsze miejsce. Zawieszony został natomiast Bartosz Gil, który pracował przy audycji.

Działanie kierownictwa Polskiego Radia doprowadziło do fali odejść. Jako pierwszy w ostatnich dniach z rozgłośnią pożegnał się Marek Niedźwiecki. Za nim wypowiedzenia złożyli: Hirek Wrona, Marcin KydryńskiWojciech MazolewskiAgnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Daniel Drumz, Michał Olszański, Jan Niebudek, Piotr Kaczkowski oraz dyrektor muzyczny Trójki Piotr Metz.

Teraz z Polskiego Radia po 23 latach odchodzi Piotr Stelmach.

"Dziś złożyłem wypowiedzenie. To, co w ostatnich dniach stało się z tym radiem, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią oraz kierowaniu tymi, którzy ją tworzą. Bo radio i ludzie radia taką materią są.

Teraz przede mną przyspieszony kurs załatwiania licznych spraw formalnych związanych z zakończeniem pracy. Będzie to doświadczenie przedziwne, bo nie przypominam sobie, żebym w ciągu tych dwudziestu trzech lat był w pracy kiedykolwiek" - napisał w pożegnaniu na Facebooku.

Z Trójką Piotr Stelmach był związany od 1997 roku. Prowadził przede wszystkim audycje muzyczne, m.in. "Offensywa", "Myśliwiecka 3/5/7", "Muzyczna poczta UKF" i "Program alternatywny", "Pastelowy Świat Rocka" i "3maj z nami". Relacjonował festiwale muzyki rockowej. Prowadził też koncerty na trasie Męskie Granie.

To jednak nie koniec. Wypowiedzenia złożyli również: Filip Jaślar, Krzysztof Szubzda i Łukasz Błąd, który przygotowywali "Urywki z kalendarza". Radiowcy chcieli pożegnać się emitując wspólny spot, na co jednak im nie pozwolono.

"Żegnamy się ze słuchaczami Trójki za pośrednictwem Facebooka. Jak zwykle o 6:50" - czytamy. Błąd i Szubzda pracowali w radiu przez 20 lat. Koniec przygody z PR ogłosił również dr Tomasz Rożek, prowadzący audycję "Pytania z kosmosu".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje