Peter Collins nie żyje. Wybitny producent miał 73 lata

Daniel Kiełbasa

Oprac.: Daniel Kiełbasa

Peter Collins, producent współpracujący m.in. z Rush, Bon Jovi, Alice Cooperem i Queensrÿche, zmarł w wieku 73 lat.

Peter Collins miał 73 lata / Youtube
Peter Collins miał 73 lata / Youtube

Wybitnego producenta pożegnano na oficjalnym koncie Rush na Instagramie.

"Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Petera Collinsa. Był naszym dobrym przyjacielem i producentem czterech albumów Rush. W latach 80. i 90. przeżyliśmy razem niesamowite muzyczne przygody w różnych studiach na całym świecie. Byłeś naszym Mr. Bigiem, z cygarem w ręku i zawsze w dobrym humorze. Po naciśnięciu przycisku nagrywania wciąż słyszę, jak mówisz: 'Dobra chłopcy, od początku... i bez zatrzymywania!'. Kochamy Cię B., spoczywaj w pokoju i dziękujemy Ci z całego serca" - napisano.

Producenta pożegnał też Mike Portnoy z Dream Theather. Collins pracował z nimi przy okazji albumu "Flying Colors" z 2012 roku.

Kim był Peter Collins?

Peter Collins był brytyjskim producentem. Najlepiej znany był ze swojej pracy z Rush, z którymi pracował nad czterema albumami: "Power Windows" (1985), "Hold Your Fire" (1987), "Counterparts" (1993) i "Test for Echo" (1996).

Collins był też producentem najważniejszych albumów Queensrÿche - "Operation Mindcrime" i "Empire". Pracował również z Alice Cooperem, Sucidal Tendencies i grupą Bon Jovi.

Ponadto wspierał w studiu takich wykonawców jak: Nik Kershaw, Musical Youth, Tracey Ullman, Alvin Stardust i Gary Moore.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}