Reklama

Reklama

Paulla wyjedzie na misję do Afryki? "Pewnego dnia stanę w Ugandzie"

Piosenkarka ujawniła na Instagramie swoje głęboko skrywane marzenie. Mało kto wiedział, że Paulla chciałaby... wyjechać na misję do Afryki!

Paulla wyjedzie na misje?

Gwiazda, która powróciła w ubiegłym roku piosenką "'Huragan" opowiadającą o sile kobiet. Zdaniem Paulli, utwór jest "o ich dojrzałości i mądrości, dlatego wybrałam takie miejsca w Portugalii, które dowodzą, że niczego się nie boimy i jesteśmy w stanie przezwyciężyć nawet największe słabości. Całe życie walczę z lękiem wysokości" - mówi gwiazda.

"Stojąc nad przepaścią albo na samym szczycie wieży, myślałam, że umrę ze strachu! A jednak nakręciliśmy to! Piosenka 'Huragan' jest skierowana do każdego, kto czuje w sobie siłę, by nie poddawać się przeciwnościom losu. Ten 'Huragan' to nasza moc, energia, emocje, dzięki którym wychodzimy na prostą" - kontynuuje Paulla. Za tekst i muzykę do piosenki odpowiadają Paulina "Paulla" IgnasiakRafał ZemkeKamil Raciborski oraz Jonatan Chmielewski.

Reklama

Sprawdź tekst do piosenki "Huragan" w serwisie Teksciory.org

Teraz piosenkarka zaskakuje pozamuzycznym wyznaniem. W ostatnim czasie prowadzi na Instagramie live'y, w których rozmawia z fanami o ich i swoich problemach, a teraz zebrała się na dość szczere wyznanie. Chciałaby wyjechać do Afryki, by pomagać potrzebującym. "Od dłuższego czasu już myślę o wyjeździe na taką misję. Wiem, że pewnego dnia stanę w Ugandzie... tak, jak byłam pewna, że dopnę swego i nagram przebój" - czytamy na zamieszczonym Instastory.

Uganda to kraj położony w środkowo-wschodniej Afryce nad Jeziorem Wiktorii. Jest słabo rozwinięty, a miejscowa ludność zajmuje się głównie rolnictwem i hodowlą. Największym problemem Ugandy jest słabo rozwinięta infrastruktura medyczna, dlatego prowadzone są tam misje mające na celu poprawić jakość życia tubylców. W 2015 roku na 10 000 mieszkańców przypadał niespełna 1 lekarz i 5 łóżek szpitalnych. 

Niecałe 6% ludności (1,4 miliona) jest nosicielami HIV lub choruje na AIDS (11. największy odsetek na świecie). Rocznie umiera z tego powodu ok. 23 000 osób. 4/5 mieszkańców nie ma dostępu do wody i kanalizacji, bardzo częste są różne spowodowane tym faktem choroby zakaźne.

Paulla i teledysk do piosenki "Huragan". Kiedy nowa płyta?

Teledysk do "Huraganu" powstał w Portugalii i promuje album, który ma się ukazać na wiosnę tego roku. Za kamerą stanął Marcin Kopiec. Plenerami były między innymi Lizbona, Comercio czy Łuk Triumfalny Arco da Rua. Najbardziej niebezpiecznym miejscem, w którym realizowano teledysk był przylądek Cabo da Roca - najdalej wysunięty na zachód punkt kontynentalnej Europy, niegdyś nazywany krańcem Starego Świata. 

W ostatnim czasie mogliśmy oglądać Paullę podczas koncertu "Motylem jestem" (sprawdź!) ku pamięci Ireny Jarockiej, a także słyszeć jej inne premierowe utwory, m.in. dwujęzyczną "Ostatnią noc". Utwór wziął udział w konkursie premier 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W międzyczasie gwiazda nagrała także teledysk do premierowego utworu, który pojawi się już wkrótce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy