Reklama

Reklama

Paul Di'Anno walczy z rakiem

Najbliższe cztery miesiące w szpitalu spędzi Paul Di'Anno. Pierwszy wokalista Iron Maiden po raz trzeci walczy z rakiem.

Najbliższe cztery miesiące w szpitalu spędzi Paul Di'Anno. Pierwszy wokalista Iron Maiden po raz trzeci walczy z rakiem.
Paul Di'Anno walczy z chorobą nowotworową /oficjalna strona wykonawcy

Informacje o chorobie nowotworowej Paula Di'Anno podał jego przyjaciel, także były wokalista Iron Maiden - Blaze Bayley.

W czerwcu Di'Anno trafił do szpitala, co sprawiło, że musiał odwołać trasę po Brazylii ze swoim zespołem Architects of Chaoz.

W oświadczeniu poinformowano wówczas o "cieniu w klatce piersiowej i płucach", a także o problemach z węzłami chłonnymi.

1 lipca wokalista na Facebooku napisał, że opuścił szpital Salisbury District, ale nie da rady wystąpić na hiszpańskim festiwalu Rock In Palma w sierpniu.

Reklama

Teraz w wywiadzie dla serwisu HumoNegro z Chile Blaze Bayley opowiedział więcej o stanie zdrowia Di'Anno.

"Jest teraz w szpitalu, ma raka i problemy z kolanami i biodrem. Ma się dobrze" - mówi Bayley i dodaje, że kiedy Di'Anno poczuje się lepiej ("może jakoś za rok"), to mogliby razem ruszyć na wspólną trasę po Ameryce Południowej. Wcześniej koncertowali razem w takich krajach, jak m.in. Rosja, Szwecja czy Australia.

Głos Paula Di'Anno słychać na dwóch pierwszych oficjalnych płytach legendy brytyjskiego heavy metalu: "Iron Maiden" i "Killers". W składzie Żelaznej Dziewicy  wokalista występował w latach 1978-1981. Z formacji wyleciał w związku ze zbyt mocno rockandrollowym trybem życia. Późniejsze projekty firmował takimi nazwami, jak m.in. Killers, Battlezone, Dianno, Di Anno, jednak furory nie zrobiły.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL