Reklama

Osoby trzecie zaangażowane w śmierć Lil Peepa? Policja bada nowy trop

Policja w Tucson oświadczyła, że w związku z nowymi poszlakami w sprawie Lil Peepa, przedłuża prowadzone śledztwo. Badający sprawę nie wykluczają, że na śmierć rapera mogły mieć wpływ osoby trzecie.

Lil Peep miał 21 lat

21-letni Lil Peep (Gustav Åhr) zmarł 15 listopada w Tucson w stanie Arizona.

Ciało młodego gwiazdora znaleźli jego współpracownicy w okolicach godziny 21 czasu lokalnego (wcześniej artysta uciął sobie drzemkę przed koncertem). Natychmiast wezwano karetkę i policję. Śmierć rapera  potwierdził jego menedżer, Chase Ortega. Tego samego dnia Peep miał wystąpić w klubie The Rock.

Policja czeka na dokładne wyniki sekcji zwłok rapera, jednak podejrzewa się, że Lil Peep przedawkował narkotyki i leki uspokajające. Świadczyć miały o tym znalezione w autobusie tabletki xanaxu, marihuana oraz brązowy proszek nieznanego pochodzenia. Według najnowszych ustaleń możliwe jest także, że do śmierci Peepa doprowadziła substancja o nazwie fentanyl (jej przedawkowanie doprowadziło do śmierci m.in. Prince'a).

Reklama

Informacje o takiej wersji zdarzeń ujawnił serwis TMZ.com. Obecnie wiemy, że policja mogła wpaść na ten trop w związku z wpisami na Twitterze fanki artysty o nazwisku Mariah Bons. Według jej relacji raper miał zażyć trefny xanax wzmocniony fentanylem, co doprowadziło do jego śmierci. "Peep był na haju przeze mnie i moich znajomych" - napisała. W kolejnej wiadomości dziewczyna wspomina, że jej brat próbował dodzwonić się do rapera, jednak ten nie odpowiadał.

W rozmowie z "Rolling Stone" sierżant Peter Dugan przyznał, że przyglądają się temu, czy w śmierć Peepa nie były zaangażowane osoby trzecie. Zaznacza jednak, że wiele wyjaśnią, wspomniane wcześniej, wyniki sekcji zwłok (pojawią się za kilka tygodni). Policjant zwraca jednak uwagę, że śmierć 21-latka jest według niego podejrzana.

W tym samym czasie głos zabrał menedżment Peepa, który napisał, że wszystkie materiały rapera nie znikną z sieci. Ujawniono również datę pogrzebu twórcy. Uroczystości odbędą się 2 grudnia w Nowym Jorku.

Lil Peep karierę zaczął w 2015 roku, publikując swoje nagrania na Youtube i w serwisie Soundcloud. W 2015 i 2016 roku ukazały się jego cztery mixtape'y - "Lil Peep Part One", "Live Forever", "Crybaby" oraz "Hellboy".

Jego oficjalny debiut - "Come Over When You’re Sober Pt.1"  - trafił do sprzedaży 11 sierpnia 2017 roku. Najbardziej rozpoznawalne single w jego repertuarze to m.in.: "Benz Truck", "The Brightside", "Awful Things", "The Way I See Things".

Sprawdź tekst utworu "Awful Things" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lil Peep

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama