Organek o Pawle Kukizie. Wykrzyczał to ze sceny

Nie milkną echa ostatniej afery z Pawłem Kukizem. Do sytuacji odniósł się Organek podczas swojego ostatniego koncertu.

Organek wspomniał o Pawle Kukizie podczas koncertu
Organek wspomniał o Pawle Kukizie podczas koncertuAKPA

Sporną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji posłowie przegłosowali w środę wieczorem (11 sierpnia). Ustawa zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Marian Lichtman o Pawle Kukizie: Każdy się kompromituje na własny rachunek INTERIA.PL

Według jej przepisów koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim EOG, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

Za ustawą (obwołaną "lex TVN") głosowało 228 posłów, przeciw było 216, wstrzymało się 10 osób. Przeciwnicy ustawy wskazują, że prowadzi ona do ograniczenia wolności mediów, a jej przepisy wymierzone są w stację TVN (właścicielem Grupy TVN jest amerykański koncern Discovery). Nowelizację poparło 223 posłów z klubu Prawa i Sprawiedliwości, trzech spośród czterech członków klubu Kukiz'15 (w tym Paweł Kukiz) oraz dwóch posłów niezrzeszonych - Zbigniew Ajchler oraz Łukasz Mejza.

Artysta studiował administrację na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie prawo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Ma żonę Małgorzatę (od 1991 roku) oraz trzy córki: Julię, Polę i Hanię (na zdjęciu z małżonką Malgorzatą, fot. Darek Majewski)
Paweł Kukiz głośno mówi o swoich poglądach politycznych i światopoglądowych, czego wyrazem był wydany w 2012 roku album "Siła i honor". Artysta jest m.in. przeciwny legalizacji adopcji dzieci przez pary homoseksualne i aborcji, swego czasu wpierał narodowców podczas Marszu Niepodległości, wreszcie w serwisie Zmieleni.pl nawołuje do jednomandatowych wyborów do Sejmu (fot. Łukasz Dejnarowicz)
Wokalista udzielił się również na bestsellerowych albumach "Yugoton" (2001) i "Yugopolis" (2007) z nowymi wersjami popularnych jugosłowiańskich piosenek z końca lat 70. i początku 80. Paweł Kukiz zaśpiewał tam m.in. z Katarzyną Nosowską w wielkim przeboju "Rzadko widuję cię z dziewczętami". Poza tym artysta wystąpił w filmach "Girl Guide", "Poniedziałek". "Wtorek" czy "Samotność w sieci" (na zdjęciu z Juliuszem Machulskim i Renatą Gabryjelską, fot. Radosław Nawrocki)
Piersi i Aya RL to niejedyne muzyczne projekty, w których brał udział Paweł Kukiz. Sukces przyniosła mu nagrana wspólnie z gitarzystą Janem Borysewiczem z Lady Pank płyta "Borysewicz & Kukiz" (2002), która zyskała status Złotej i dotarła do szczytu Oficjalnej Listy Sprzedaży. Jak zdradził wokalista, w 2013 roku wraz z gitarzystą rozpoczął pracę nad kontynuacją płyty (fot. Tomasz Paczos)
+5

Głos zabrali także przedstawiciele środowiska muzycznego - przed przystąpieniem do polityki Paweł Kukiz był liderem grupy Piersi (1984-2013). Występował również w zespołach Aya RL (wielki przebój "Skóra" - sprawdź!), Emigranci, projektach Yugoton, Yugopolis, Borysewicz & Kukiz czy Maleńczuk & Kukiz.

"Zawsze byłem wstrzemięźliwy co do tego osobnika (wiadomo; muzyk, fajny kolega etc) ale to co stało się dziś, na oczach ludzi jest jednoznaczne. Wstydzę się każdego dnia kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju" - nie przebierał w słowach Janusz Panasewicz, wokalista grupy Lady Pank.

Gitarzystą tej formacji jest Jan Borysewicz, który nagrał z Kukizem płytę "Borysewicz & Kukiz" z przebojami "Bo tutaj jest jak jest" (posłuchaj!) i "Jeśli tylko chcesz" (posłuchaj!). "Niestety ja nie jestem tym zaskoczony, bo nawet jak był moim kolegą to i tak nigdy nie można było na niego liczyć... Boję się o moją Polskę" - napisał Borysewicz, pokazując grafikę swojego projektu z zamazanym nazwiskiem Kukiza.

Głos w sprawie zabrał także Organek podczas koncertu na Olsztyn Green Festivalu 2021. Podczas wykonywania piosenki "Niemiłość" (sprawdź!), gdzie można usłyszeć wers "są gesty i słowa, nieważna rozmowa, wszystko można kupić i mieć...", muzyk dodał na końcu: "Nawet Kukiza".

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas