Reklama

Okrzyknięto ją nową Lady Gagą. Kim jest Ava Max?

Na amerykańskiej popowej scenie jakiś czas temu pojawiła się wokalistka, która, choć nie zadebiutowała jeszcze albumem, już jest porównywana przez dziennikarzy do Lady Gagi. Ava Max wdarła się na listy przebojów swoim trzecim singlem "Sweet But Psycho". Poznaj piękną, młodą wokalistkę o albańskich korzeniach.

Ava Max porównywana jest do Lady Gagi

Ava Max to 25-letnia popowa wokalistka i autorka piosenek ze Stanów Zjednoczonych. Ma albańskie korzenie, jej rodzice są imigrantami, którzy musieli opuścić kraj z przyczyn politycznych. Karierę rozpoczęła przeprowadzając się do Los Angeles postanawiając spełnić swoje marzenie o międzynarodowej karierze wokalnej.

Reklama

Ma na swoim koncie trzy single, które przysporzyły jej mnóstwo fanów oraz zainteresowały media. Dziennikarze zwracają uwagę na podobieństwa, które łącza ją z Lady Gagą. Jej ostatni singel "Sweet But Psycho", który zdobył sporą popularność oraz cały wizerunek porównywane są z przełomowymi momentami w karierze bardziej doświadczonej wokalistki.

W jednym z wywiadów Max bezpośrednio odniosła się do tych porównań stwierdzając:

"Była jedną z największych – i nadal jest jedną z największych – popowych diw w naszych czasach. Nigdy nie zawodzi. Gaga również myśli nieszablonowo, co robią najlepsi artyści. Nikt nie może tego zrobić jak Gaga. To dla mnie ogromny komplement! Ona jest Włoszką, a ja Albanką, więc jesteśmy jak sąsiadki!".

Jej przebój "Sweet But Psycho" osiągnął numer jeden w 17 krajach, w tym w Szwecji, Finlandii i Norwegii. Utwór ten opowiada o dziewczynie, która jest "słodka, ale szalona" (sprawdź tekst i polskie tłumaczenie piosenki!). W napisaniu go wokalistce pomagał producent Cirkut, który współpracował między innymi z Rihanną czy Katy Perry.

Niektórzy zwracają uwagę na fakt, że Ava zaczęła zdobywać sławę w podobnym czasie, co inne wielkie popowe gwiazdy o albańskich korzeniach - Rita Ora, Dua Lipa czy Bebe Rexha. Fakt ten w jakiś sposób je łączy, gdyż artystki nie rywalizują ze sobą, a bardzo się wspierają.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ava Max

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje