Reklama

Odświeżyli swój przebój po 30 latach. Co Kabaret OT.TO przygotował na walentynki?

Po 30 latach od nagrania pierwotnej wersji swojej piosenki "Walentynki" Kabaret OT.TO prezentuje nagranie z uwspółcześnionym tekstem. Co się zmieniło w przeboju?

Po 30 latach od nagrania pierwotnej wersji swojej piosenki "Walentynki" Kabaret OT.TO prezentuje nagranie z uwspółcześnionym tekstem. Co się zmieniło w przeboju?
Kabaret OT.TO - od lewej: Ryszard Makowski, Wiesław Tupaczewski i Andrzej Tomanek. Razem mają 193 lata /Tomasz Radzik/Agencja SE /East News

Największą popularnością Kabaret OT.TO cieszył się w latach 90. To właśnie z tamtej epoki pochodzi piosenka "Walentynki" (sprawdź!). Autorami utworu są Ryszard Makowski (tekst, muzyka), Wiesław Tupaczewski (tekst) i Andrzej Tomanek (muzyka).

Anglosaski zwyczaj obchodzenia walentynek dotarł do Polski na początku lat 90. ubiegłego wieku. Kabaret OT.TO nie przeoczył, że Polscy mają nowe święto i podarował im wtedy piosenkę na tę miłą okoliczność.

Reklama

Kabaret OT.TO przypomina swój przebój sprzed lat

Po 30 latach kabaret (po powrocie znanego ze Studia Yayo Ryszarda Makowskiego do składu, na odejście zdecydował się Andrzej Piekarczyk) postanowił przypomnieć swój przebój, który jednak wymagał pewnych zmian w tekście. Sprawdź nową wersję!

"Chórek 'Ou tra la la ou ou' został zastąpiony przez klasyczne 'Ou sza la la ou ou'. Wers 'Wyślij Walentynkę, tylko podpisz się' musiał się zmienić na 'Wyślij Walentynkę, tylko pospiesz się' (pisząc niegdyś tekst o nowym zwyczaju zignorowaliśmy fakt, że Walentynek się nie podpisuje). Najbardziej archaiczny okazał się fragment: 'Kto pracuje w biurze to jest dla mnie jasne / Że swe Walentynki porozsyła faksem'. Bo kto dzisiaj korzysta z faksu? Dlatego obecnie jest: 'Lecz wskazana jest dyskrecja / nie zdradź się adresem / Nie ślij życzeń mailem albo esemesem'" - tłumaczy zmiany Ryszard Makowski.

Nowa, uaktualniona wersja "Walentynek" została zarejestrowana w Studiu S4 im. Jerzego Wasowskiego. Realizacją dźwięku - ze szczególnym uwzględnieniem partii wokalnych - zajął się Tadeusz Mieczkowski.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: walentynki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy