Ochman z przejmującą piosenką. Kim jest mama reprezentanta Polski na Eurowizję 2022?

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

Zwycięzca 11. edycji programu "The Voice of Poland", reprezentant Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji powraca z nowym singlem. Krótko przed Dniem Matki Krystian Ochman zaprezentował piosenkę "Mamo". Opowiadająca o miłości dziecka do rodzica, przejmująca i bardzo osobista ballada jest zapowiedzią trzeciej płyty artysty.

Krystian Ochman nagrał piosenkę dla swojej mamy
Krystian Ochman nagrał piosenkę dla swojej mamyArtur ZawadzkiReporter

Krystian Ochman (posłuchaj!) urodził się 19 lipca 1999 r. w Melrose, a wychował w Potomac w stanie Maryland niedaleko Waszyngtonu. Spędził tam większość życia, jednak rodzina o polskich korzeniach nie pozwoliła zapomnieć o historii, z której się wywodzi. Jego rodzice - Dorota i Maciej Ochmanowie (grał na klawiszach w zespole Róże Europy) - wyjechali do Ameryki, by tam pracować i studiować, a ostatecznie osiedlili się tam na stałe.

Dziadkiem Krystiana jest z kolei słynny polski tenor - Wiesław Ochman. To właśnie wybitny artysta (sprawdź!), wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, był inspiracją dla młodego Krystiana. Do śpiewania zachęcał go zresztą sam sławny dziadek. Za jego sprawą początkujący wokalista zdecydował się na studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wcześniej uczęszczał do Thomas S. Wootton High School w miejscowości Rockville.

Ochman w przejmującej piosence "Mamo"

"Mamo, nierzadko się sprzeczamy, ale Ty zawsze jesteś obok, by mnie chronić. Nie zawsze się zgadzamy, ale wiem, że chcesz dla mnie jak najlepiej. Kocham Cię Mamo. Dedykuję ten utwór Tobie i wszystkim mamom. Jestem wdzięczny za Waszą ciężką pracę, ofiarność i bezinteresowną miłość!" - przekazał piosenkarz na swoim Instagramie.

Ochman - Mamo (Lyric Video)

Singel "Mamo" (sprawdź!) powstał we współpracy z producentem, Juliuszem Kamilem, z którym Ochman stworzył już "Prometeusza" i "Sexy Lady". Okładką singla jest zdjęcie z prywatnego albumu piosenkarza. To jedno z wielu pięknych wspomnień artysty z czasów dzieciństwa. Czarno-biała fotografia przedstawia małego Krystiana i jego mamę, Dorotę na plaży, gdy ta trzymając go na rękach, patrzy mu w oczy.

Dotychczasowy dorobek płytowy to "Ochman" i "Testament".

Krystian Ochman poleciał na Eurowizję. Co powiedział Interii?INTERIA.PL
INTERIA.PL/PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas