Reklama

Nowe informacje w sprawie Viki Gabor. Sąd umorzył postępowanie

Zwycięstwo Viki Gabor podczas Eurowizji Junior 2019 nie wszystkim przypadło do gustu. W internecie pojawiły się obelgi na tle rasistowskim. Prokuratura po zawiadomieniach wszczęła postępowanie. Po ponad roku sąd zajął stanowisko.

Viki Gabor jest jedną z najpopularniejszych młodych wokalistek w Polsce

Gabor urodziła się w Niemczech, wychowywała się w Wielkiej Brytanii, a później wraz z rodziną przeprowadziła się do krakowskiej Nowej Huty. Jak mówi sama Viki, talent odziedziczyła po rodzicach, którzy są pochodzenia romskiego. Podobno wdała się w tatę, który tak jak ona lubi nowoczesne brzmienia (sprawdź!).

Reklama

Po wygranej Viki w eurowizyjnym konkursie internauci zarzucali organizatorom, że 12-letnia wtedy piosenkarka nie powinna wygrać, ponieważ - w ich mniemaniu - nie jest Polką.

Pierwsze zawiadomienie do prokuratury złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

"OSTRZEGAMY WSZYSTKICH RASISTÓW - BĘDZIEMY BEZWZGLĘDNI W UJAWNIANIU WASZYCH PRZESTĘPSTW WOBEC VIKI GABOR" - napisali na swoim profilu. 

Kolejne doniesienie w sprawie komentarzy złożyło oświęcimskie Stowarzyszenie Romów w Polsce.

Za publiczne znieważenie z powodu przynależności narodowej lub rasowej grozi do trzech lat więzienia. Po ponad roku poznaliśmy decyzję sądu. Jak donosi "Gazeta Wyborcza" sąd stwierdził, że "'Szwabska cyganka' i inne hejterskie komentarze nie znieważają Viki Gabor, młodziutkiej piosenkarki romskiego pochodzenia". Tym samym przyznał rację prokuraturze, która zdecydowała o umorzeniu postępowania. 

Sprawdź tekst utworu "Superhero" w serwisie Teksciory.pl

Viki Gabor szerszej publiczności dała się poznać w drugiej edycji "The Voice Kids", gdzie pod opieką Barona i Tomsona doszła do finału. W ostatnim odcinku na żywo wykonała swój singel "Time", który szybko stał się przebojem.

Sprawdź tekst utworu "Time" w serwisie Teksciory.pl

Później wygrała finałowy odcinek "Szansy na sukces". Po pokonaniu 12-letniej Gabrieli Katzer (sprawdź!) i 11-letniej Nikoli Fiedor (sprawdź!) została wybrana reprezentantką Polski na Eurowizję Junior 2019.

Na Eurowizji Viki Gabor wykonała piosenkę "Superhero". Autorami przeboju są: Patryk Kumór Lanberry - którzy napisali również tekst do utworu "Anyone I Want To Be" Roksany Węgiel (zwycięska piosenka z Eurowizji Junior 2018, sprawdź!) - oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

We wrześniu 2020 roku ukazał się debiutancki album Viki Gabor "Getaway (Into My Imagination)".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Viki Gabor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje