Nowe informacje o filmie "The Beatles: Get Back". "Wszystko to prawda"

Peter Jackson, reżyser trzyczęściowego serialu dokumentalnego o Beatlesach, zdradził, że szefostwo serwisu Disney+ nalegało, by wyrzucił wszelkie przekleństwa, które w filmie padają z ust artystów. Ringo Starr i Paul McCartney byli jednak innego zdania.

Ringo Starr i Paul McCartney w 2016 roku
Ringo Starr i Paul McCartney w 2016 rokuFred Duval/FilmMagicGetty Images

Peter Jackson znany jest przede wszystkim jako reżyser serii "Władca Pierścieni". Od kilku dni na platformie Disney+ można jednak obejrzeć wyreżyserowany przez niego film z zupełnie innego gatunku - to dokument przedstawiający pracę Beatlesów przy nagrywaniu "Let It Be", ostatniego w ich dorobku albumu studyjnego, wydanego w 1970 roku.

Pracę zwieńczoną słynnym koncertem na dachu londyńskiego budynku przy Savile Row - ostatnim, w którym "Czwórka z Liverpoolu" wystąpiła razem.

Przy okazji premiery filmu, Jackson udzielił wywiadu magazynowi "NME". Zdradził w nim, że konsultując gotowy już film z Ringo Starrem i Paulem McCartney'em, spodziewał się masy notatek i korekt. Ci zaś - ku zaskoczeniu Jacksona - zaakceptowali wszystko.

"To byłoby normalne, gdybym dostał notatkę mówiącą: 'Och, ten fragment, w którym to mówię - czy mógłbyś to wyciąć?'. Albo 'Czy mógłbyś skrócić tę rozmowę?'. Tymczasem nie dostałem ani jednej notki. Ani jednej prośby o jakąkolwiek korektę". I to mimo, że jeden nich (Jackson nie zdradził nazwiska), miał powiedzieć, że oglądanie tego filmu było dla obu "jednym z najbardziej stresujących doświadczeń w całym życiu".

Watch the first clip from The Beatles: Get Back - which premieres on Disney+ from November 25

Peter Jackson powiedział, że niezwykle ważne było dla nich ukazanie autentycznych relacji, jakie panowały wówczas między muzykami. Do tego stopnia ważne, że gdy Disney "zaproponował" usunięcie z filmu wszystkich przekleństw, nie zgodzili się. 'Paul argumentował: 'To bardzo trafny obraz tego, jacy byliśmy wtedy'. Ringo powiedział tylko: 'Wszystko to prawda'" - opowiadał reżyser.

"Przed pobytem w klinice nie wiedziałem, że rodzinę taką jak ta, którą stworzyłem, określa się mianem dysfunkcyjnej - mówił później Ringo. - Imprezowaliśmy, wszyscy się nawalali i odpływali. To była część mojego życia. Moja matka kiedyś opowiadała mi, że gdy miałem dziewięć lat, czołgałem się po pijaku. Ojciec mojego kumpla miał uszykowany alkohol na Boże Narodzenie, a my postanowiliśmy go spróbować. Niewiele pamiętam. Wtedy po raz pierwszy urwał mi się film. Człowiekowi zawsze się wydaje, że po alkoholu czy kokainie robi się zabawny. Opowiadasz w kółko tę samą historię tym samym ludziom. Teraz spotykam czasami różne osoby i myślę sobie: 'Jezu, ja naprawdę taki byłem?'. A cichy głos w mojej głowie mówi: 'Tak, byłeś'".

Barbara Bach i Ringo Starr przed jedną z restauracji w Beverly Hills pod koniec lat 80.
Ringo Starr ze swoją żoną Maureen Cox dzień po ślubie - 12 lutego 1965 r. Z prawej menedżer The Beatles Brian Epstein i świadek na ich ślubie. Para miała trójkę dzieci: synów Zaka (ur. 1965) i Jasona (ur. 1967) oraz córkę Lee (ur. 1970).

Małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1975 r. na skutek kolejnych zdrad perkusisty. Sam Ringo po latach przyznał, że był wówczas "pijakiem, bijącym żonę i nieobecnym ojcem".

Maureen Starr zmarła w 1994 r. w wieku 48 lat na białaczkę.
"Ten z Beatlesów, którego nikt nie pamięta", "najszczęśliwszy człowiek na Ziemi, który nie musiał nic robić, a zarobił miliony dolarów", "miał to szczęście, że dołączył do najwspanialszego zespołu na świecie", "najgorszy perkusista w historii The Beatles" - to tylko kilka z wielu krytycznych opinii na temat Ringo Starra.

Ringo Starr na plaży w Miami w uścisku swoich fanek - początek 1964 r.
Ringo Starr i modelka Nancy Andrews w Londynie, premiera filmu "Tommy" (1975). To muzyk zachęcił Nancy do tego, by zajęła się fotografią. Zdjęcia jej autorstwa znalazły się na okładkach solowych płyt Starra - "Ringo the 4th" (1977) i "Bad Boy" (1978).

Ich współpraca nie była tylko zawodowa - para nawet się zaręczyła, ale ostatecznie się rozstała.

Ringo Starr w latach 70. romansował także z m.in. Shelley Duvall, Samanthą Juste, Lynsey de Paul i Chris O'Dell.
+6

"The Beatles: Get Back" to 3-odcinkowy serial dokumentalny. Każdy epizod będzie trwa dwie godziny. Dokument opiera się na prawie 60-godzinnym materiale wideo z nagrywania przez The Beatles płyty roboczo zatytułowanej "Get Back", którą dziś znamy jako "Let it Be". Oprócz tego w produkcji po raz pierwszy pokazany został w całości legendarny koncert na dachu.

The Beatles: Get Back | Official Trailer | Disney+
PAP/INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas