Reklama

Reklama

Noel Gallagher rozbudza nadzieje fanów Oasis. "Nigdy nie mów nigdy"

Relacje braci Gallagherów są napięte od prawie 14 lat. Grupa Oasis, choć święciła triumfy na całym świecie, to z powodu różnic charakterów nagle się rozpadła. Teraz Noel Gallagher powiedział, że "nigdy nie powie nigdy" na temat ponownego spotkania Oasis.

Relacje braci Gallagherów są napięte od prawie 14 lat. Grupa Oasis, choć święciła triumfy na całym świecie, to z powodu różnic charakterów nagle się rozpadła. Teraz Noel Gallagher powiedział, że "nigdy nie powie nigdy" na temat ponownego spotkania Oasis.
Lata 90. należały do Oasis! Noel Gallagher (od lewej) i Liam Gallagher w 1994 roku / Koh Hasebe/Shinko Music / Contributor /Getty Images

Liam Gallagher, czyli główny wokalista Oasis (posłuchaj!), zapewniał jakiś czas temu, że do reunionu Oasis dojdzie "prędzej niż później". Jego entuzjazmu nie podzielał Noel Gallagher - aż do teraz. Gitarzysta ogłosił wydanie nowego albumu wraz z zespołem High Flying Birds. "Council Skies" ukaże się 2 czerwca.

Nowa twórczość Gallaghera ma być "podnosząca na duchu". "Kiedy dorastałem w biedzie i bezrobociu, muzyka wyciągnęła mnie z tego. 'Top Of The Pops' w telewizji przenosił cię w czwartkowy wieczór w świat fantazji i to jest to, czym według mnie powinna być muzyka. Chcę, aby moja muzyka była wznosząca i zmieniająca w jakiś sposób" - stwierdził muzyk.

Reklama

"Easy Now" to nowa kompozycja starszego z braci Gallagher:

Zaledwie w październiku 2022 roku Noel utrzymywał, że powrót do czasów Oasis nie ma sensu, bo zespół "aktualnie sprzedaje tyle samo płyt, co wtedy, gdy grali razem". W nowym wywiadzie dla BBC Radio Manchester stwierdził jednak: "Nigdy nie mów nigdy" - od razu dodając - "...ale musiałoby się to zdarzyć w wyjątkowych okolicznościach". 

Nie wiadomo, o jakiego okoliczności chodzi muzykowi, ale mówi też, że "nie chce powiedzieć, że te okoliczności nigdy się nie pojawią".

Oasis powróci do grania? "Nigdy nie mów nigdy"

Drugi z braci Gallagher przez cały czas wyraża więcej ekscytacji w aspekcie powrotu Oasis. Choć można od razu zobaczyć, że relacje Gallagherów nadal są bardzo napięte. Gdy Liam Gallagher mówił w 2020 roku o tym, że zespół wróci do siebie "bardzo wkrótce", to swój osąd opierał na tym, że "Noel jest chciwy i kocha pieniądze" i musi się to "stać wkrótce lub nie stanie się w ogóle".

W lutym 2022 roku natomiast Liam stwierdził, że zespół "nigdy nie powinien się rozpaść" i chciałby znów grać z bratem. Dodał też, że zrobiłby to za darmo (po tym, jak Noel wyznał, że przyjąłby ofertę za 100 mln funtów). Pod koniec zeszłego roku Liam obrażał brata w sieci po tym, jak Noel zabronił użycia piosenek Oasis w dokumencie o koncercie Liama w Knewborth - nazwał go "okropnym małym człowieczkiem". "Możesz powstrzymać nas od używania piosenek, ale nie możesz wymazać naszych wspomnień, wstyd, Noelu Gallagherze" - pisał publicznie do brata na Twitterze.

Czytaj też:

Rozwodzą się po 22 latach związku. Smutne wieści od Noela Gallaghera

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Oasis | Noel Gallagher | Liam Gallagher

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy