Reklama

Reklama

Nieznany list 2Paca do Madonny. Dlaczego ją zostawił?

Odręczny list 2Paca do Madonny, napisany w 1995 roku, został opublikowany w sieci, a także wystawiony na jednej z licytacji. Z korespondencji rapera do wokalistki możemy dowiedzieć się, dlaczego ich związek nie przetrwał.

Odręczny list 2Paca do Madonny, napisany w 1995 roku, został opublikowany w sieci, a także wystawiony na jednej z licytacji. Z korespondencji rapera do wokalistki możemy dowiedzieć się, dlaczego ich związek nie przetrwał.
2Pac listownie rozstał się z Madonną /SIPA/SZENES /East News

List datowany na 15 stycznia 1995 roku 2Pac napisał do Madonny z więzienia w Nowym Jorku. Raper odsiadywał tam karę za napaść seksualną. Z jego treści dowiadujemy się więcej o relacji gwiazdy z pop z raperem.

Przypomnijmy, że w 2015 roku Madonna przyznała się do związku z raperem, który miał rozpocząć się w 1993 roku. Gwiazda nie określiła jednak żadnych szczegółów tej relacji, ani nie zdradziła, jak długo spotykała się z 2Pac’iem.

Co więcej, przez wiele lat wokalistka nie potwierdzała, że miała bliższe kontakty z legendą rapu, mimo iż co jakiś czas media ponownie wracały do sekretnego związku dwójki artystów (tak się stało m.in. po wydaniu książki "Madonna: Like An Icon" z 2007 roku).

Reklama

"Byłam wtedy zła na Davida Lettermana i dużo przeklinałam. Miałam wtedy dziwny nastrój. Spotykałam się z Tupakiem, który sprawił, że byłam wtedy wkurzona na życia. Więc poszłam do programu i czułam się trochę jak gangster" - mówiła w 2015 roku Madonna w audycji Howarda Sterna.

Z listu rapera możemy wyczytać, że ten zostawił piosenkarkę ze względu na jej kolor skóry.

"Dla ciebie pojawianie się w towarzystwie czarnego mężczyzny nie wpłynie na twoją karierę, co więcej wydasz się bardziej otwarta i ekscytująca" - pisał 2Pac do Madonny.

"Ja jednak czuję się zależny od mojego 'wizerunku'. Zawiódłbym połowę moich ludzi, którzy zrobili ze mnie kogoś, kim myślałem, że jestem" - napisał 2Pac.

Tupac najwidoczniej zdawał sobie sprawę, że rozstanie z wokalistką nie będzie łatwe, dodał więc w liście zapewnienie, że nigdy nie chciał skrzywdzić swojej byłej już dziewczyny. 

"Proszę zrozum moją poprzednią pozycję młodego mężczyzny z niewielkim doświadczeniem, który umawiał się z symbolem seksu" - czytamy w liście.

Raper myślał również o spotkaniu i poważnej rozmowie z Madonną po swoim wyjściu z więzienia. 2Pac na wolność wrócił w październiku 1995 roku, kiedy to wpłacono za niego kaucję w wysokości 1,4 miliona dolarów. 

List 2Paca licytować będzie można w dniach 19 - 25 lipca na stronie serwisu aukcyjnego Gotta Have Rock And Roll. Jego cena wywoławcza to 100 tysięcy dolarów. Warto dodać, że poprzednie sprzedawane listy 2Paca cieszyły się równie dużym zainteresowaniem. List z maja 1995 roku, napisany do Niny Bhradeshwar, z Death Row Records sprzedano w 2016 roku za ponad 170 tys. dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL