"Must Be the Music": wielki finał i wyjątkowy duet. Szroeder i Miuosh z niespodzianką dla widzów
W piątek wieczorem odbędzie się finał 12. edycji programu "Must Be the Music". Jednym z najważniejszych momentów będzie premierowy występ jurorskiego duetu – Natalii Szroeder i Miuosha. Artyści zaprezentują utwór "Żurawie" po raz pierwszy w telewizji.

Już 16 maja o godzinie 19:55 widzowie Polsatu zobaczą emocjonujący finał programu "Must Be the Music". Po miesiącach zmagań i castingów przyszedł czas na ostateczne starcie uczestników, którzy zawalczą o tytuł najlepszego. Finał będzie jednak czymś więcej niż muzycznym konkursem - na scenie zobaczymy wyjątkowe wydarzenie artystyczne z udziałem jurorów.
Szroeder i Miuosh w duecie
Natalia Szroeder i Miuosh przygotowali dla widzów niespodziankę - po raz pierwszy wspólnie wystąpią na żywo z utworem "Żurawie". Ten emocjonalny, nastrojowy numer to nie tylko premierowy utwór, ale również manifest artystyczny - spotkanie dwóch różnych, a zarazem doskonale dopełniających się światów muzycznych. Wrażliwość i subtelność Szroeder zderzy się z siłą i ekspresją rapera z Katowic.
Symboliczne zwieńczenie edycji "Must Be The Music"
Organizatorzy podkreślają, że występ będzie nie tylko muzyczną atrakcją, ale także symbolicznym podsumowaniem całej 12. edycji programu - odważnej, autentycznej i pełnej odkryć. "Żurawie" mają być hołdem dla emocji, prawdy i artystycznej wolności, które towarzyszyły tej serii od pierwszego odcinka.
Twórczość Natalii Szroeder - od popu do dojrzałego brzmienia
Natalia Szroeder zadebiutowała w 2012 roku, zdobywając rozpoznawalność dzięki przebojowi "Wszystkiego na raz". Jej muzyka ewoluowała - od lekkiego popu przez akustyczne ballady aż po bardziej refleksyjne, artystycznie dojrzałe projekty. W 2020 roku ukazał się jej album "Pogłos", w którym Szroeder podejmuje tematy samotności, miłości i tożsamości. To właśnie ten krążek pokazał rozwój artystki do świadomej i szukającej nowych środków wyrazu.
Miuosh - głos Śląska i poeta codzienności
Miuosh, czyli Miłosz Borycki, to jedna z najważniejszych postaci polskiego rapu. Artysta znany jest z łączenia hip-hopu z muzyką symfoniczną, rockiem czy elektroniką. Szczególne uznanie przyniosły mu projekty takie jak "Miasto Szczęścia", "Powroty" czy "Pop.", w których nie tylko eksploruje temat tożsamości i życia w Śląsku, ale także zbliża się do poezji śpiewanej. Jego współpraca z katowicką orkiestrą Miuosh x Jimek x NOSPR była przełomowym momentem na styku rapu i muzyki klasycznej w Polsce.