Reklama

Nick Mason (Pink Floyd) odwołuje koncerty w Rosji

Legendarny perkusista Pink Floyd, Nick Mason, ogłosił właśnie, że odwołuje wszystkie zaplanowane koncerty w Rosji. Stanowczo popiera też Ukrainę w walce o wolność.

Legendarny perkusista Pink Floyd, Nick Mason, ogłosił właśnie, że odwołuje wszystkie zaplanowane koncerty w Rosji. Stanowczo popiera też Ukrainę w walce o wolność.
Nick Mason (pierwszy od prawej) w 1994 roku /Brian Rasic / Contributor /Getty Images

24 lutego nad ranem rozpoczęła się wojna pomiędzy Rosją a Ukrainą. Od tego czasu Ukraina broni swojej niepodległości, a agresja Rosji wywołała międzynarodową pomoc dla naszego wschodniego sąsiada.

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, wprowadził stan wojenny i zakazał opuszczać kraj mężczyznom w wieku 18-60 lat. Ogłoszona została też powszechna mobilizacja, a zachodnie firmy zaczęły wycofywać się z rosyjskiego rynku. Do bojkotu dołączyli także międzynarodowi artyści (sprawdź!).

Reklama

Wśród nich jest m.in. Nick Mason, który przez niemal 40 lat występował w grupie Pink Floyd. Muzyk zaplanował dość obszerną trasę po Europie, a przed koncertem w Polsce, który odbędzie się 28 maja w łódzkiej Wytwórni, miał odwiedzić także Moskwę. Tak się jednak nie stanie, bo podobnie jak wielu innych artystów perkusista dołączył się do bojkotu Rosji.

"Z powodu obecnych wydarzeń w Ukrainie, odwołujemy nasze wszystkie koncerty w Rosji, które miały odbyć się tego lata. Wspieramy i jesteśmy myślami z Ukraińcami" - napisała grupa Nick Mason's Saucerful of Secrets.

Decyzja nie ma oczywiście wpływu na pozostałe koncerty zespołu - te poza Rosją odbywają się zgodnie z harmonogramem.

Nick Mason w Polsce

Polski koncert muzyka odbędzie się 28 maja 2022 roku w Łodzi. Muzycy przyjadą do kraju w ramach nowej trasy "The Echoes Tour". Na scenie towarzyszyć mu będą cenieni muzycy: Gary Kemp (gitara i śpiew, Spandau Ballet), Lee Harris (gitara), Guy Pratt (bas, Pink Floyd) oraz Dom Beken (keyboardy). Podczas koncertu usłyszymy utwory z wczesnych płyt Pink Floyd. 

"To dla mnie ogromny zaszczyt i niebywała przyjemność, że Nick Mason zechciał przyjąć zaproszenie po raz drugi. Po ostatnim koncercie, który był znakomity i bardzo dobrze przyjęty przez fanów Pink Floyd i nie tylko" - mówi Kamil Kubica, organizator wydarzenia. Teraz Rock umieścił wówczas koncert Masona w Polsce na trzeciej pozycji wśród najlepszych w roku 2019.

Nick Mason jest jednym z współzałożycieli Pink Floyd. Zagrał także na każdej płycie zespołu. Sprzedały się one w nakładzie bliko 300 milionów egzemplarzy. Mason, oprócz trasy koncertowej w 2019 roku, którą zwieńczyło wydanie koncertowego albumu, nie występował od 2005 roku. Wtedy pojawił się razem z innymi członkami Pink Floyd na koncercie Live 8. Podczas tegorocznej trasy muzycy odwiedzą jeszcze m.in. Zagrzeb, Budapeszt czy Wiedeń. Warto wspomnieć, że perkusista jest współkompozytorem słynnych utworów Pink Floyd - "Echoes" i "Time"

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama