Reklama

Reklama

Neil Young chce usunąć swoją muzykę ze Spotify? Powodem podcast Joe Rogana

Kanadyjsko-amerykański muzyk Neil Young zarządał usunięcia jego muzyki z serwisu Spotify. Powód? Podcast Joe Rogana na platformie streamingowej.

Neil Young zażądał usunięcia swojej muzyki ze Spotify

Joe Rogan to amerykański prezenter, komik i aktor. Najbardziej kojarzony jest z prowadzenia reality show, pt. "Fear Factor" ("Nieustraszeni"), w który uczestnicy mieli pokonywać własny strach. 

Od pewnego czasu celebryta prowadzi na Spotify własny podcast - "The Joe Rogan Experience", w którym komik mi.in sprzeciwiał się w programie szczepieniu osób poniżej 21 roku życia, a jednym z jego gości był Roberta Malone, znany jako "Guru antyszczepionkowców"

Zareagował na to legendarny muzyk rockowy, Neil Young, który za pośrednictwem magazynu "Rolling Stone" opublikował list do właścicieli platformy, w którym zażądał usunięcia z niej swojej muzyki.

Reklama

Neil Young do Spotify: "Chcę, żebyście sunęli moją muzykę"

"Domagam się tego, bo Spotify szerzy fałszywe informacje o szczepieniach, które mogą potencjalnie grozić śmiercią tym, którzy w nie uwierzą" - napisał Young.

"Chcę, żebyście poinformowali niezwłocznie Spotify, że chcę DZISIAJ usunąć moją muzykę z ich platformy. Mogą mieć albo Rogana, albo Younga. Ale nie obu" - podkreślił muzyk.

Niedługo później wpis zniknął, natomiast menager Younga potwierdza autentyczność żądań Younga wobec streamingowego giganta.

Spotify nie odniósł się do sprawy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy