Reklama

Reklama

Natalia Oreiro złożyła wniosek o rosyjskie obywatelstwo

Aktorka i wokalistka Natalia Oreiro zdecydowała się złożyć wniosek o rosyjskie obywatelstwo – poinformowała agencja TASS.

Aktorka i wokalistka Natalia Oreiro zdecydowała się złożyć wniosek o rosyjskie obywatelstwo – poinformowała agencja TASS.
Natalia Oreiro ujawniła, co zaproponowali jej Rosjanie /Stephane Cardinale /Getty Images

Pochodząca z Urugwaju Natalia Oreiro na całym świecie zdobyła popularność dzięki serialowi "Zbuntowany anioł". Występowała także w innych popularnych argentyńskich telenowelach (w Polsce pokazywano m.in. "Kachorra to ja" i "Jesteś moim życiem") i kilkunastu filmach popularnych głównie w krajach latynoskich.

Równolegle rozwijała swoją karierę muzyczną (posłuchaj!), choć jej dorobek jest skromniejszy - obejmuje trzy studyjne płyty. Debiutancki album "Natalia Oreiro" (1998) okazał się wielkim przebojem w Polsce - ponad 150 tys. sprzedanych egzemplarzy dał mu tytuł Złotej Płyty.

Reklama

Latynoska gwiazda uwielbiana jest w Polsce (wystąpiła na Sylwestrze w Zakopanem), ale i w Rosji, w której regularnie koncertuje. To właśnie jej częste wizyty w tym kraju miały stać za propozycją, którą otrzymała Oreiro. A wszystko zaczęło się od żartu.

"Powiedziałam, że nie mam wątpliwości, że Putin powinien dać mi obywatelstwo. Powiedziałam to jako żart, a nie jako prośbę, aby tak się stało, ale oczywiście bardzo chciałabym uzyskać obywatelstwo rosyjskie" - zaznaczyła piosenkarka.

"Tak dużo podróżuję i mam tyle powiązań z Rosją, że zapytali mnie, czy nie chciałabym tego sformalizować. Powiedziałam, że to dla mnie zaszczyt" - stwierdziła wokalistka, która obecnie mieszka w Argentynie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy