Reklama

Natalia Lesz i teledysk "Wiosną": Poczekaj, życie się ociepli [TEKST PIOSENKI]

W 2008 roku Natalia Lesz była mocną kandydatką do podbicia polskiej sceny popowej. Po dłuższej przerwie przypomniała się z piosenką do filmu "Gierek". Teraz prezentuje nowy utwór "Wiosną".

W 2008 roku Natalia Lesz była mocną kandydatką do podbicia polskiej sceny popowej. Po dłuższej przerwie przypomniała się z piosenką do filmu "Gierek". Teraz prezentuje nowy utwór "Wiosną".
Natalia Lesz prezentuje nową piosenkę /Paweł Wodzyński/Dzień Dobry TVN /East News

Z okazji pierwsza dnia wiosny Natalia Lesz prezentuje utwór zatytułowany po prostu "Wiosną".

"O piosence mogłabym napisać: 'Poczekaj. Życie się ociepli'. Jakiś czas temu, napisałyśmy z Magdą Wójcik z zespołu Goya piosenkę o wiośnie - więc o nadziei. Chciałabym wierzyć, że wiosna - ociepli życie - że za chwilę będzie nowe, a to co jest teraz, stopi się wraz z resztkami śniegu. Mam nadzieję, że chociaż niektórym z was doda siły i otuchy" - mówi 40-letnia wokalistka.

Sprawdź tekst piosenki "Wiosną" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku Natalia Lesz powróciła w piosence "Gdybyśmy" z filmu "Gierek" Michała Węgrzyna, reżysera "Procederu" o raperze Chadzie. W "Gierku" wokalistka zagrała też rolę piosenkarki Stelli.

Kim jest Natalia Lesz?

Po latach nauki i występach w baletach "Romeo i Julia", "Dziadek do orzechów" i "Córka źle strzeżona", Natalia Lesz pod wpływem impulsu wyjechała do Nowego Jorku. Jako jedyna studentka z Europy dostała się do tamtejszej Akademii Teatralnej. Jest też absolwentką Łódzkiej Akademii Muzycznej. Po skończeniu szkoły chciała zacząć śpiewać, ale droga do kariery okazała się wyboista.

"Żeby mieć fundusze na nagrania, rozpoczęłam pracę jako wykładowca aktorstwa i tańca. Równolegle nagrałam dwie kolejne płyty demo. Fachowcy kiwali głowami, mówili, że dobre, ale zachwytu nikt nie wykazywał" - opowiadała później.

Jej kariera wokalna rozpoczęła się wraz z poznaniem Grega Wellsa. Wells i równie utytułowany Glen Ballard (współpracownik Alanis Morissette, Michaela Jacksona, Pauli Abdul, Christiny Aguilery i Katy Perry) wyprodukowali debiutancki album "Natalia Lesz", który ukazał się w kwietniu 2008 roku. Szybko posypały się nagrody (m.in. Superjedynka za debiut na festiwalu w Opolu, nominacja do Fryderyka) i występy przed takimi gwiazdami, jak Celine Dion, Mika i Patricia Kaas. Płytę "Natalia Lesz" promowały piosenki "Fall" (posłuchaj!), "Power of Attraction" (zobacz klip!) i "Arabesque" (posłuchaj!).

Równocześnie Natalia rozwijała swoją karierę aktorską - po "Tańcu z gwiazdami" (finał ósmej edycji w 2008 r.) przyszła jedna z głównych ról w serialu "Tancerze", jednak po trzech seriach TVP2 podjęła decyzję o zakończeniu produkcji ze względu na niską oglądalność. Pojawiła się też w m.in. "Plebanii", "Singielce", "Komisarzu Aleksie", "Ojcu Mateuszu" i "Hotelu 52".

Po kilku latach nieobecności Lesz wróciła za sprawą roli w trzeciej serii serialu "Korona królów", gdzie wcieliła się w postać litewskiej kapłanki Ragany, dawnej kochanki króla Władysława Jagiełły.

"Cały czas pracowałam. Zrobiłam w międzyczasie dwa seriale, skończyłam Akademię Muzyczną na wydziale wokalno-aktorskim, nagrałam dwa materiały muzyczne, więc to nie było tak, że się wycofałam. Skupiłam się na pracy i na mojej córce, która się urodziła dosyć niedawno. I tak spędzałam czas" - tłumaczyła swoje zniknięcie Lesz serwisowi Jastrząb Post.

Wspomniana córka Alicja przyszła na świat w listopadzie 2014 r. - jej ojcem jest chirurg onkolog, prof. Adam Maciejewski.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Natalia Lesz | teledyski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy