Reklama

Nastolatki wieszały plakaty z nim na ścianach. Co stało się z autorem hitu "Butterfly"?

W programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" przypomniano wielki przebój Crazy Town "Butterfly". W postać Setha Brooksa Binzera, lepiej znanego jako Shifty Shellshock wcieliła się Julia Kamińska. Wokalista, który zasłynął za sprawą hitu z początku XXI wieku w pewnym momencie obrał złą życiową ścieżkę, co prawie przypłacił życiem.

W programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" przypomniano wielki przebój Crazy Town "Butterfly". W postać Setha Brooksa Binzera, lepiej znanego jako Shifty Shellshock wcieliła się Julia Kamińska. Wokalista, który zasłynął za sprawą hitu z początku XXI wieku w pewnym momencie obrał złą życiową ścieżkę, co prawie przypłacił życiem.
Seth Binzer nie wytrzymał presji wielkiej sławy? /Markus Cuff /Getty Images

Shifty Shellshock swoją profesjonalną karierę rozpoczął na początku lat 90., kiedy to wraz z Bretem Mazurem założył projekt The Brimstone Sluggers. Kilka lat później formacja zmieniła nazwę na Crazy Town.

Grupa największy sukces odniosła już na początku swojej działalności pod nowym szyldem. W 2001 roku światło dzienne ujrzał singel "Butterfly". Utwór trafił na pierwsze miejsce zestawienia Billboard Hot 100, a także na szczyt list przebojów w 15 innych krajach, sprzedając się łącznie w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Co ciekawe piosenka napędziła sprzedaż debiutanckiej płyty zespołu "The Gift of Game", która ukazała się dwa lata wcześniej.

Reklama

Ambitne plany zrobienia wielkiej kariery szybko jednak legły w gruzach. Drugi album formacji - "Darkhorse" - zaliczył komercyjną klapę, a grupa rozpadła się krótko po jego wydaniu. Do reaktywacji Crazy Town doszło w 2007 roku. Ukazał się nawet album "The Brimstone Sluggers" (2015 rok), jednak przeszedł całkowicie bez echa.

Shifty Shellshock próbował swoich sił solowo, pojawił się m.in. w utworze Paula Oakeonfolda "Starry Eyed Suprise". W 2004 roku ukazał się jego solowy krążek "Happy Love Sick", z którego pochodzi piosenka "Side Along Side". Płyta nie zawojowała jednak list sprzedaży.

Problemy wokalisty Crazy Town, zapadł w śpiączkę

W pewnym momencie kariery o Binzerze zaczęło częściej mówić się przy okazji jego problemów z używkami i prawem. Piosenkarz przez wiele lat walczył z uzależnieniem od narkotyków. Przyznał się do niego już w 2001 roku. Następnie wystąpił w programach "Celebrity Rehab" oraz "Sober House". Odwyk na oczach milionów widzów jednak nie pomógł. W 2012 roku wokalista trafił do szpitala w stanie śpiączki po tym, jak stracił przytomność po przedawkowaniu narkotyków.

Również w życiu prywatnym Binzerowi nie wiodło się najlepiej. Wokalista związany był m.in. z Mellisą Clark, z która miał syna Holy'ego. Kolejnego potomka Shellshock miał z Tracy Shelor.

Burzliwy był też związek muzyka z Jasmine Lennard. Do kłótni w ich domu wielokrotnie wzywano policję, a w 2013 roku kobieta wniosła o odebranie praw rodzicielskich Biznerowi nad ich synem Phoenixem. W 2017 roku Lennard opowiadała w mediach, że upadły gwiazdor nie płaci alimentów na ich dziecko. "Przez sześć lat nie zapłacił nawet dolara. Troszczy się tylko o siebie" - mówiła była partnerka wokalisty.

Powrót Crazy Town

W 2019 roku Crazy Town ogłosili kolejny powrót, tym razem z okazji 20-lecia płyty "The Gift of Game". Z tej okazji zagrali krótką trasę po Stanach Zjednoczonych, nowe utwory, a nawet nagranie płyty.

W październiku 2019 roku - w trakcie powrotnej trasie -  samochód, w którym podróżowali członkowie składu zderzył się z łosiem w Ontario, a wszyscy muzycy w lekkimi. Z tego też powodu grupa musiała odwołać koncerty w Australii i Nowej Zelandii.

Pandemia nieco wyhamowała plany Binzera i jego grupy, ale już w czerwcu 2020 roku zespół wypuścił nowy numer po wielu latach przerwy - "The Life I Chose". W sierpniu tego samego roku światło dzienne ujrzał natomiast numer "Fly Away".

"Butterfly" w nowej wersji i kolejne problemy z prawem

W 2021 roku zespół wypuścił nową wersję swojego największego hitu "Butterfly", tym razem pod tytułem "Butterfly 2021". Formacja w 2022 roku regularnie koncertowała, ale nie obyło się bez problemów.

W połowie minionego roku media donosiły o kolejnych problemach z prawem Binzera. Shifty Shellshock został aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu. Rozstał się też ze swoją partnerką Soleil Moon Frye.

Nieco wcześniej wokalista został ponownie oskarżony o niepłacenie alimentów, tym razem na dziecko ze związku z Tracy Shelor. Kobieta w mediach żaliła się, że upadły gwiazdor zarzeka się, że nie ma żadnych pieniędzy, jednocześnie publikując zdjęcia z ekskluzywnych wakacji na Hawajach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Crazy Town | Seth Binzer | Twoja twarz brzmi znajomo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama